Betiltják a szőrmefarmok működését Olaszországban
Egy mérföldkőnek számító szavazáson Olaszország betiltotta a prémtenyésztést, ami azt jelenti, hogy az ország összes többi nercfarmját bezárják az elkövetkező hat hónapon belül.
Az olasz szenátus költségvetési bizottsága megszavazta a költségvetési törvény elfogadásának módosított változatát, amely a HSI (Humane Society International/Europe) állatvédő szervezettel folytatott megbeszéléseket követte.
A HSI gyakorlati, stratégiai megoldásokat mutatott be a prémfarmok bezárására és alternatív, humánus, valamint fenntartható vállalkozásokká történő átalakítására a közelmúltban megjelent „Nerctenyésztés Olaszországban: térképezés és jövőbeli perspektívák” című jelentésében.
Az Industry Fashion azt írja, a parlament által várhatóan még az év vége előtt ratifikált szavazással Olaszország lesz a 16. európai ország, amely betiltja a prém-előállítást. Ez azután történt, hogy az ország számos nagyobb divatháza, köztük a Gucci, a Valentino, az Armani, a Prada és a Versace beszüntette a valódi szőrme használatát kollekcióikban.
A megszavazott módosítás tartalmazza a prémes állatok, köztük a nyérc, a róka, a mosómedve és a csincsilla tenyésztésének azonnali betiltását, valamint az összes aktív szőrmefarm bezárását Olaszországban 2022. június 30-ig, továbbá a gazdálkodók kártalanítását 2022-ben 3 millió euró értékben, melyet a Földművelésügyi Minisztérium alapja fedez.
A COVID-19 járvány kitörése miatt a világjárvány alatt nőtt a többi országra nehezedő nyomás a szőrme betiltására. 2021 decemberéig 12 országban, köztük Olaszországban (tíz Európában, plusz az Egyesült Államokban és Kanadában) 465 nercfarmon erősítették meg a COVID-19 járvány kitörését. 2021 februárjában az Európai Élelmiszer-szabványügyi Ügynökség arról számolt be, hogy az összes nercfarmot úgy kell tekinteni, hogy kockázatnak vannak kitéve a COVID-19 járvány kitörésével szemben.