Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Szijjártó Péter kijelentette, nem akarunk az ukrán maffia átjáróházává válni

Szijjártó Péter kijelentette, nem akarunk az ukrán maffia átjáróházává válni

Szijjártó Péter kijelentette, nem akarunk az ukrán maffia átjáróházává válni
Fotó: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Fidesz és a KDNP országjárása keretében rendezett tiszaújvárosi lakossági fóruma előtt tartott sajtótájékoztatón 2025. május 5-én. MTI/Szigetváry Zsolt

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter tisztázta, Magyarország nem akar az ukrán maffia átjáróházává válni.

Orbán Viktor miniszterelnököt is aggodalommal töltötte el a legutóbbi brüsszeli javaslat, mely szerint az EU-ban megtiltanák az orosz gáz és olaj használatát. Ha ez megtörténne, a rezsicsökkentést sem lehetne megtartani, és egy nagyon súlyos gazdasági válság alakulna ki, többek között Magyarországon. Mindezt csak tovább tetézné Ukrajna gyors beléptetése, felvétele az unióba, ami a magyar kormányfő szerint csődhöz vezetne.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Tiszaújvárosban jelentettek ki, hogy a kormány mindenképp el akarja kerülni, hogy Magyarország Ukrajna gyors európai uniós csatlakozása nyomán ukrán munkavállalók százezreinek célpontjává, továbbá az ukrán maffia átjáróházává váljon.

Szijjártó egy lakossági fórum előtt beszélt arról, hogy Zelenszkij azt mondta, a magyar emberek többsége támogatja országa EU-csatlakozását, ám erről nem ő, hanem a magyarok fognak dönteni.

Az ukrán maffia megjelenése

„Világos, hogy az Európai Néppárt magyarországi tagpártja, Manfred Weber beosztottjai, vagyis a Tisza Párt támogatja Ukrajna európai uniós csatlakozását, viszont a magyar emberek véleményét nem a Tisza Párt és nem Volodimir Zelenszkij határozza meg, hanem maguk a magyar emberek.”

„Mi ezért is hívunk fel arra mindenkit, hogy vegyen részt a Voks 2025 szavazáson, amely szavazás során minden magyar ember a saját véleményét képviselheti, mondhatja el Ukrajna gyorsított európai uniós tagságáról.”

Szijjártó nem tartja normálisnak azt, hogy Brüsszelben Ukrajna gyors felvételén dolgoznak, ami Magyarország szempontjából is súlyos következményekkel járna. Megjegyezte, egyrészt ukrán munkavállalók százezrei árasztanák el a magyar munkaerőpiacot, s így százezrek veszítenék el a munkájukat, másrészt a hírhedt ukrán maffia ezáltal szabadon kelhetne ki-be az országban, miután a bűnözők számára földrajzilag és fizikailag is Magyarországon vezetne keresztül az út Európába.

„Márpedig mi két dolgot egész biztosan nem akarunk. Nem akarunk ukrán munkavállalók százezreinek céltáblájává válni, és nem akarunk az ukrán maffia átjáróháza lenni” – húzta alá.

Ezt a magyar emberek megakadályozhatják, hiszen Ukrajna gyorsított európai uniós felvételéhez egyhangú szavazásra van szükség, és az egyhangú szavazáshoz szükség van Magyarország szavazatára is. Magyarország szavazatát azonban a magyar emberek határozzák meg. És amilyen álláspont kijön a szavazáson, azt a szavazatot fogja leadni Magyarország ebben a kérdésben Brüsszelben” – tette hozzá. Menczer Tamás szintén felszólalt kedden, szerinte a Tisza Párt egész egyszerűen tönkre akarja tenni Magyarországot.

Liner/MTI