Átmenetileg nem fogad betegeket a Szent Imre kórház sürgősségi osztálya, ez okozhatta a tüzet
Egy dohányzó beteg okozhatta a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban történt tüzet, ami halálesettel végződött.
A vasárnap reggeli tűzeset után átmenetileg nem fogad betegeket a Szent Imre kórház sürgősségi osztálya – közölte az intézmény este a Facebook-oldalán. Azt írták: az előzetes vizsgálatok szerint a sürgősségi osztály detoxikáló helyiségében dohányzó beteg okozhatta a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban történt tüzet, amelyben a beteg életét vesztette.
A tüzet sikerült eloltani, azonban a helyiség kiégett és a keletkezett füst miatt az egész épületet át kellett szellőztetni. Erre az időre az érintett épületben ápolt fekvőbetegeket a kórház másik szárnyában helyezték el, a sürgősségi osztályon lévő négy beteget más egészségügyi intézményekbe vitték át a mentők.
A legtöbb beteget még délelőtt visszaköltöztették az eredeti kórtermükbe. A keletkezett károk, például a falakat borító korom miatt a sürgősségi osztály átmenetileg nem fogad pácienseket. Az intézmény más osztályai nem érintettek – ismertették.
„A szolgálatban lévő munkatársak, valamint a kórház helyszínre érkező vezetése részt vett a betegek gyors és biztonságos elhelyezésében, így a betegek közvetlen veszélyben nem voltak” – emelték ki.
A károk felmérése folyik, az érintett terület helyreállítását a lehető leghamarabb megkezdi a kórház – tudatta az intézmény. A XI. kerületi Tétényi úton lévő Szent Imre kórházban vasárnap reggel ütött ki tűz.
Halálos kórháztűz Budapesten: Kásler Miklós a helyszínről jelentkezett (videó)
Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel azt közölte: a tűz mintegy 50 négyzetméteren égett egy földszinti helyiségben. A lángok és a hőterhelés azonban mintegy 100 négyzetméteren rongálta meg az épületet. A tűzeset keletkezésének körülményeit a katasztrófavédelem hatósági eljárás keretében vizsgálja.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője korábban az MTI-vel azt közölte: egy fiatal nő súlyos égési sérülések miatt vesztette életét. Hozzátette: a helyszínre hét mentőegység érkezett, két férfit és egy nőt füstmérgezés gyanújával más kórház toxikológiai osztályára vittek.
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a helyszínen tájékozódott arról, hogy a betegek, az őket gyógyító és ápoló orvosok, ápolók, valamint a teljes személyzet biztonságban van, és Bedros J. Róbertet, a kórház főigazgatóját minden segítségéről biztosította.
A miniszter a Facebook-oldalán közzétett videójában azt mondta: a legfontosabb feladat a betegek biztonságba helyezése után a budapesti sürgősségi ellátás újraszervezése és a rekonstrukció azonnali elindítása. „Ami rajtunk múlik, azt megtesszük” – fogalmazott Kásler Miklós.
(MTI)