Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Gyengébb szellemi képességű kisbabák születnek a koronavírus-járvány miatt

A Brown Egyetem kutatásából kiderült, hogy azok az újszülöttek, akik a járvány ideje alatt jöttek a világra, gyengébb verbális, szociális és kognitív képességekkel rendelkeznek, mint a korábban született csecsemők.

...svg content...Unsplash
Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Összesen 672 gyermeket vizsgáltak a kutatók, a csecsemők között voltak olyanok, akik a járvány kitörése előtt születtek, illetve olyanok is, akik már jóval utána bújtak elő édesanyjuk méhéből – írta a The Guardian.

Az eredmények alapján kimutatták, hogy a pandémia alatt született és szocializálódott gyermekeknél az átlagos 100-as IQ értéke 78-ra csökkent, amit az okozhat, hogy a lezárások miatt a kisgyerekeket sokkal kevesebb inger érte, és nem tapasztalhatták meg a külvilágot.

Az ingerek hiánya mellett a szülők szorongása és stressze szintén hozzájárult a helyzet romlásához, a média állandó feszültség- és pánikkeltésének következtében ugyanis mindenkit félelemben tartottak, ez pedig a gyermekekre is kihatott.

Ezeket a defektusokat később nehéz lesz orvosolni, hiszen a csecsemő- és gyermekkorban kialakult pszichés állapotokból fejlődik ki az emberek felnőttkori mivoltja, így egy olyan generáció nőhet fel hamarosan, akiket egész életében sújthat a mélydepresszió és a kognitív zavarok.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.