Szaúdi szövetségi kapitány: „szenvedélyesen szeretjük a sportot”
Az elmúlt egy évben Szaúd-Arábia szemmel láthatóan arra törekedett, hogy a lehető legnagyobb hatást gyakorolja a sportra, befolyásuk pedig egyre csak növekszik szinte minden sportágban.
Szaúd-Arábia az elmúlt egy évben szinte minden sportágban igyekezett képviseltetni magát: a labdarúgásban, a golfban, a bokszban és a Forma-1-ben. Mindezt azzal koronázta meg a sivatagi királyság, hogy 2029-ben Szaúd-Arábiában rendezik az Ázsiai Téli Játékokat.
Miután a katari vb-n a válogatott győzedelmeskedett Argentína ellen, és felröppentek a pletykák, hogy az ország társrendezésében zajlik majd le a 2030-as torna, ráadásul arról is szóltak a hírek, hogy megszereznék Ronaldót egy igen borsos összegért cserébe, garantált, hogy még a vb vége után is sokan fognak beszélni Szaúd-Arábiáról.
A Szaúd-arábiai Labdarúgó Szövetség (SAFF) elnöke, Yasser Al Misehal a South China Morning Postnak nyilatkozva közölte, hogy a brutális pénzösszegeket felemésztő befektetések, mint például a LIV Golfba, a Newcastle Unitedbe és számos más projektbe történő befektetések mögött az országa „sport iránti szeretetének ápolása és hasznosítása áll”.
A sport szeretete, az olaj és a nők jogai
Noha az elnök a sport szeretetéről beszél, az ezen rendkívül drága projekteket az olajból származó vagyonból finanszírozzák, az ország kritikusai pedig nem hunynak szemet a rezsim ellenségeinek meggyilkolása, a nők jogainak sárba tiprása és a szeptember 11-i terrortámadások felett.
Állítása szerint a nők részvétele a sportban az elmúlt években 150 százalékkal nőtt, hozzátéve, hogy van egy külön részlegük, mely kifejezetten azzal a céllal jött létre, hogy az országban „minden nőnek és lánynak lehetőséget adjanak arra, hogy focizhassanak”.
Közlése szerint a nők „kulcsszerepet játszanak a sportág átalakulásában”, ezzel együtt pedig visszautasította azon felvetést, hogy a szaúdi társadalom beállítottsága akadályozná a nők érvényesülését a sportban. A vb katari megrendezése, illetve a szaúdi befektetés az angol Premier League-be és a golfban azonban inkább arra világít rá, hogy a politika egyre nagyobb befolyással van a sportra.