Számos változtatást eszközölne a kormány a sebészeti ellátás terén
A Belügyminisztérium közzétette az egynapos sebészeti ellátás keretében végezhető eljárások körének bővítéséről szóló javaslatát, amelyben hosszasan részletezik az átsorolandó beavatkozásokat. Mindez a költségvetésen is látható nyomot hagy majd a kiadott hatástanulmány szerint.
Az egészségügyi szakellátás társadalombiztosítási finanszírozásának alapvető változásait tervezi a kormány november 1-jétől – írta meg a Portfolio, hozzátéve, hogy a Belügyminisztérium a társadalmi egyeztetésen az észrevételeket október 6-ig várja.
A Belügyminisztérium által társadalmi egyeztetésre kiadott rendelettervezet alapján a korábbiakhoz képest számos eljárási kód és a beavatkozások finanszírozása módosul, s az előterjesztés mellé csatolt, több mint 60 oldalas mellékletben felsorolják a lehetséges változtatásokat.
Kifejtették, a jelenlegi egészségügyi finanszírozási rendszert érintő változtatásokról szóló rendelettervezet értelmében az egészségügyi szakellátás társadalombiztosítási finanszírozásának néhány kulcsfontosságú kérdése változik meg.
Ez a BM szerint a finanszírozási rendszert átláthatóbbá teszi, és a szolgáltatók pontosabban követhetik a finanszírozási folyamatokat. De arról is szó esik, hogy az új rendelet elsődleges pontja az egészségügyi szakellátás finanszírozásának részletes módosítása.
Mint kiderült, a változások érintik az amalgám tömés, az inlay és onlay készítését, valamint a különböző fogászati beavatkozások finanszírozási rendszerét is. De az indoklásból arra is fény derült, hogy számos sebészeti beavatkozást sorolnak át a több napos fekvőbeteg-ellátásból az egynapos műtétek és feladatok közé.
A csatolt hatásvizsgálati adatlap szerint jövő év végéig jóllátható nyomot hagy majd a költségvetésen a változtatás: az előzetes számítások szerint idén közel 110 millió, jövőre mintegy 1,3 milliárd forintnyi plusz terhet jelent majd az átalakítás – írták.