Szabadlábra helyezték az olasz maffiával kapcsolatba hozott budapesti ügyvédnőt
Sz. Edina az eljárás kezdete óta tagadja, hogy bármilyen bűncselekményben részt vett, s állítása szerint ő inkább áldozata, mint sem elkövetője az olasz szervezett bűnözést érintő bűnügyeknek.
Az olasz hatóságok visszavonták az európai elfogatóparancsot, ezért a magyar bíróság megszüntette a letartóztatását annak a budapesti ügyvédnőnek, akit a legnagyobb olasz bűnszervezettel, a ’Ndranghetával hoztak összefüggésbe – tudta meg a Magyar Nemzet. Felidézik, Sz. Edinát tavaly januárban helyezte átadási letartóztatásba a Fővárosi Törvényszék a catanzarói bíróság európai elfogatóparancsa alapján.
A törvényszék korábbi tájékoztatása szerint bűnszervezetben való részvétel, csalással kapcsolatos bűncselekmények, valamint bűncselekményből származó jövedelem tisztára mosása merült fel az ügyvédnővel szemben. Sz. Edina a társaival együttműködve – akik a ’Ndrangheta szövetség tagjai – Olaszországban és külföldön is tevékenykedő bűnszervezetet alkottak. Ügyvédi státuszát pedig arra használta:
Bűntársaival formálisan vezette a budapesti ügyvédi irodájára bejegyzett és ott működtetett magyarországi cégeket, azokat azonban valójában a bűnbanda vezetője működtette és teljeskörűen ellenőrzése alatt tartotta, illegális vagyonátruházás, pénzmosás bűncselekményből származó jövedelem tisztára mosására használta – írta a törvényszék.
Úgy tudni, a nő jelenleg is gyanúsítottként van számontartva, ugyanakkor állítja: ő valójában áldozata, sértettje az ügynek és a bűncselekményeket nem ő, hanem egy másik, a hatóságok előtt jól ismert személy követett el. A maffiaellenes olasz hatóságok 2017 óta nyomoztak a calabriai ’Ndrangheta nevű, a világ második legnagyobb maffiájának számító bűnszervezet több tagja ellen – jegyzi meg a lap.
Hozzáteszik: A titkosszolgálati eszközöket is felhasználó nyomozás során került képbe Sz. Edina és egyik rokona. Az olasz bűnügyi hatóságokat a Fővárosi Főügyészség és a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai segítették. Mindemellett korábban arról is beszámoltunk, hogy összesen 2200 évre ítélték a ‘Ndrangheta több mint 200 tagját Olaszországban, s ezzel az olasz történelem egyik legnagyobb maffiapere zárult le.