Szinte semmilyen biztonsági szabály nem védi a hőségben dolgozó amerikaiakat
A rekordnak számító perzselő hőhullám már most több tucat ember életét követelte, ennek ellenére jelenleg jóformán nem létezik olyan nemzeti biztonsági szabály, mely megvédené a hőségnek kitett amerikai munkavállalókat.
Ahogy arról korábban is beszámoltunk, rekordnak számító hőhullám söpört végig az Egyesült Államokban, Kaliforniától egészen Floridáig, melynek következtében több tucat ember vesztette életét, s került kórházba hőguta miatt.
A hőség okozta halálesetek és kórházi kezelések számának megugrása már a kormány figyelmét is felkeltette, noha csak figyelmeztetéseket adtak ki annak kapcsán, hogy lehetőség szerint mindenki tartózkodjon a hőségnek való kitettségtől.
Csakhogy a munkahelyi védelemmel megbízott szövetségi ügynökség csak keveset vagy semmit sem tehet, ha a főnök arra utasítja a dolgozót, hogy a tűző nyári napsütésben dolgozzon. A Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Hivatal (OSHA) ugyanis még csak most kezdte el kidolgozni a munkahelyi hőségre vonatkozó szabályokat.
A probléma pedig csak az, hogy a Biden-kormányzat idestova két évvel ezelőtt jelentette be a tervet, noha az éghajlatváltozás miatt az ilyen szélsőséges időjárás valószínűleg egyre gyakoribbá válik, ráadásul a még csak most kezdődött erőfeszítések nyomán születendő szabályok is csak évek múltán léphetnek hatályba, ha egyáltalán hatályba lépnek.
Ezen a helyzeten pedig az sem segít, hogy az Amerikai Kereskedelmi Kamara ellenzi a szabályalkotási javaslatot, mondván, valójában az a kérdés, hogy milyen időjárási körülmények biztonságosak a munkavállalók számára, egy olyan összetett kérdés, melyet „nem könnyű szabályok által kezelni”, s hogy a munkavállalók fizikai igénybevétele és fizikai állapota közötti különbségek szerepet játszanak a hőség okozta kockázatokban.
A CNN jelentése szerint a munkaügyi csoportok azonban egyértelművé tették, hogy a túlzott hőségre vonatkozó hivatalos szabványok már régóta esedékesek: