Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,46 Ft
Euró
393,87 Ft
Font
456,62 Ft
Bitcoin
66,177 $

A Salamon-szigeteken is berobbant a járvány, miközben rekordalacsony az átoltottság

A Salamon-szigeteken ez az első járványkitörés, mely azért is ad okot aggodalomra, mert a lakosság többsége nem kapta meg a koronavírus elleni védőoltást.

Fotó: Twenty20
Ausztrália és Óceánia

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Salamon-szigeteken rohamosan terjed a vírus a lakosság körében, a Vöröskereszt pedig csütörtökön arra figyelmeztetett, a csendes-óceáni szigetország egyébként is törékeny egészségügyi ellátórendszere könnyedén összeomolhat a hatalmas terhelés alatt.

Honiarában, a fővárosban mindössze egyetlen apró kórház van, a hatóságok pedig kénytelenek voltak azonnal lépni, és már át is alakítottak egy sportlétesítményt egy ideiglenes kórházzá. A Clement Manuri, a Salamon-szigeteki Vöröskereszt Társaság főtitkára azt is megosztotta, hogy a közeli futballstadiont pedig oltóközponttá alakították. Soron kívül Közel 15 millió forintot raboltak a fegyveres betörők, majd lecsapott a TEK

Manuri elmondta, a hatóságok igyekeznek kizárólag azokat a betegeket átirányítani az ideiglenes kórházba, akik légzési nehézségekkel küzdenek, és igazoltan megfertőződtek a vírussal. Azoknak pedig, akik pozitív tesztet produkáltak a vírusra azt javasolják, hogy otthonukban izolálják magukat.

Az apró szigetország 690 ezer fős lakosságát az a pár darab kisebb egészségügyi létesítmény és klinika látja el, Manuri azonban rámutatott, igen komoly az aggodalom a járvány terjedése miatt, ugyanis ha beszabadul a falvakba, annak beláthatatlan következményei lesznek.

A hivatalos járványügyi adatok szerint a fővárosban már minden második embernél jelentkeztek a koronavírushoz köthető tünetek, ám mivel nagyon kevés teszt áll rendelkezésükre, igen nehéz megállapítani, hogy az éppen tomboló influenza, vagy a koronavírus okozza a megbetegedéseket.

Hivatalosan 68 koronavírushoz köthető haláleset történt az országban, míg összesen 5043 ember fertőződött meg a vírussal a járvány kezdete óta, ám a tesztek hiánya miatt ez a szám ennél sokkal magasabb is lehet a valóságban. A lakosság ellátását pedig az is nehezíti, hogy jóformán teljesen el vannak vágva a külvilágtól, így nehéz lesz segítséget nyújtani nekik, ha tovább terjed a vírus.

A koronavírus elleni oltóanyagok bevezetése sem volt zökkenőmentes: a hatóságok az álhírek terjedését nevezték meg a hezitálás fő okaként, azonban mióta hivatalosan is bejelentették, hogy kitört a járvány, az emberek „egész nap sorban állnak az oltásért”.

A lakosság átoltottsága azonban rendkívül alacsony, mindössze 11 százalék van teljesen beoltva, de legalább a lakosság 17 százaléka már megkapta az első adag oltást. Úgy próbálják ösztönözni a lakosságot a vakcina felvételére, hogy számos más országhoz hasonlóan korlátozásokat vezettek be az oltatlanok számára, így a lakosság kénytelen lesz felvenni a koronavírus elleni védőoltást, mely a járvány mostani kitörése miatt létfontosságú lehet a szigetország számára – írja a Washington Post.