Rövidesen megkezdődik a magyar fejlesztésű lélegeztetőgép tesztelése
Már a működő rendszer preklinikai kipróbálásának előkészítő szakaszában járnak, ami után következhet a klinikai vizsgálat, immár emberek bevonásával
Már a működő rendszer preklinikai kipróbálásának előkészítő szakaszában járnak, ami után következhet a klinikai vizsgálat, immár emberek bevonásával – felelték a Magyar Nemzet kérdésére a magyar fejlesztésű moduláris tömeglélegeztető rendszer megalkotóinak tagjai.
A dr. Kozlovszky Miklós vezetésével és az Óbudai Egyetem támogatásával már nagy erőkkel fejlesztik az első magyar fejlesztésű moduláris tömeglélegeztető rendszert, amely akár egyszerre ötven koronavírus-fertőzött ellátására is alkalmas lesz – írja a Magyar Nemzet. A projekt megvalósításában nagy szerepe volt a MassVentil Projekt önkéntes csapatának is, akik az egészet végezték.
A fejlesztőcsapat tagjai azt is elmondták a hírportálnak, hogy a koronavírus-járvány egyre több és egyre szigorúbb követelmények elé állítja őket, ezért folyamatosan alakítaniuk kell a rendszeren. Mint mondták, jelenleg egy konténerbe beépíthető prototípus kialakításán dolgoznak. A szakmai csapat elmondta:
Mint mondták, jelenleg azt vizsgálják, hogy az állatokon végzett tesztek során bekövetkezik-e akármilyen tüdőszövet-sérülés, és amennyiben ezen vizsgálatok jól sikerülnek, emberek bevonásával is tesztelik a gépeket. Ezt követően jöhet a „termékesítési szakasz”, amikor a prototípusból sorozatgyártásra is alkalmas verziók fognak készülni
Ezután jön az engedélyezés a gyártáshoz és a piacra vitelhez, amihez profi orvostechnikai eszközöket gyártó cégre lesz szükség. A fejlesztők elmondása szerint jelenleg azon dolgoznak, hogy egy ilyen gyártói együttműködés eredményeként a találmányból igazi piaci termék legyen. Kiemelték: már nagyon közel járnak a megoldáshoz, és meglehetősen jó tempóban haladnak.