Rokkantnyugdíjas lett az iskolás fiú, miután osztálytársai megvakították
Gergő, a szegedi fiú az iskolapadból került rokkantnyugdíjba, miután osztálytársai megvakították. A bántalmazás komoly károkat okozott, hat év után megszületett a jogerős bírósági döntés.
Lovász Gyöngyiék középső gyermeke, Gergő sajátos sajátos nevelési igényű, tanulászavaros fiú volt, és bár az általános iskolában jól teljesített, középiskolába egy tanulási és magatartási zavarokkal küzdő gyerekek számára fenntartott szegedi intézménybe íratták – itt kezdődtek a gondok.
Az osztálytársai piszkálták, rugdosták, többször megverték a fiút, illetve rendszeresen elvették tőle az uzsonnáját vagy a zsebpénzét – írja az ATV a Blikk alapján.
2010-ben a fiú szemébe fenyődobozt dobtak az iskolatársai, amelynek következtében egy levált retinadarab miatt a gyerek 90 százalékos látáskárosodást szenvedett. A segítségnyújtás elmaradt, a szülők pedig azt állítják, nem is tájékoztatták őket az esetről. Ezután ráadásul egy vonalzóval Gergő szemébe csaptak, és fel is akarták gyújtani a ruháját. A szülők azt a választ kapták az iskolától, hogy tegyenek feljelentést, ugyanis ők nem tudnak mit tenni.
Az eljárás hat évig húzódott, majd végül jogerősen pénzbírságra és közmunkára ítélték az akkor 18 éves zaklatókat. A bíró azzal indokolta az enyhe büntetést, hogy a vádlottak az elkövetéskor kiskorúak voltak.
Gergő édesanyja nehezményezte, hogy az oktatási intézmény csak azt ismerte el, hogy a fia szemsérülése a bántalmazás miatt következett be, a pszichés károkat nem, miközben az igazságügyi pszichológus jelentése szerint a bántalmazás hosszútávú következménye a pszichés elváltozás.
Az édesanya felhívja a szülők figyelmét, hogy ne hagyják annyiban, ha gyermeküket zaklatás éri az iskolában, bár tapasztalatuk szerint az igazságszolgáltatás nincs felkészülve az ilyen helyzetekre.