Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Robbanás történt egy berlini rendőrőrsnél, két rendőr súlyosan megsérült

Robbanás történt egy berlini rendőrőrsnél, két rendőr súlyosan megsérült

Robbanás történt egy berlini rendőrőrsnél, két rendőr súlyosan megsérült
Fotó: Unsplash/(Augustin-Foto) Jonas Augustin

Egyelőre sok a kérdés az ügyben, nem tudni, hogy támadás történhetett, vagy egy félresikerült szilveszteri tűzijátékozásról van szó.

A Bild értesülései szerint robbanás történt este Berlin-Wittenauban, a 12-es rendőrőrs területén. Az incidens során két rendőr megsérült: egy férfi súlyos arc- és szemsérüléseket, míg egy rendőrnő robbanás okozta traumát szenvedett. A berlini rendőrség tájékoztatása szerint egyikük állapota sem életveszélyes.

A detonáció körülbelül 20:20-kor történt, amikor a rendőrök a szokásos biztonsági járőrözést végezték a rendőrőrs kerítése mentén. Az eset kivizsgálásába a Készenléti Rendőrség is bekapcsolódott, a helyszínen jelenleg is tart a nyomozás.

Egyelőre nem világos, hogy mi okozta a robbanást, ahogy az sem, hogy szándékos támadásról van-e szó. Egy rendőrségi szóvivő rámutatott, jelenleg nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy támadás történt-e.

Nincs hivatalos információ arról sem, hogy az esetnek köze lenne a szilveszteri tűzijátékokhoz. Az ügyben a törvényszéki intézet is vizsgálódik, azonban jelenleg sem hajtóvadászat, sem gyanúsítottak keresése nincs folyamatban.

Stephan Weh, a berlini rendőrszakszervezet vezetője megdöbbenését fejezte ki az eset kapcsán, és sürgette a rendőrségi létesítmények védelmének megerősítését. Hozzátette, a biztonsági kamerarendszer kiterjesztése a rendőrőrsök környékén fontos lépés lenne az ehhez hasonló esetek megelőzésére.