Az új brit miniszterelnök ragaszkodna a biolgóiai nemekhez
Rishi Sunak tisztázni kívánja, hogy a „sex” angol szó valójában biológiai nemet jelent, nem nemi identitást.
Az újonnan kinevezett brit miniszterelnök, Rishi Sunak fontolgatja, hogy előveszi a 2010-es egyenlőségi törvény, amelynek a szövegezése több félreértésre is okot ad, és kiterjed az „önbevalláson alapuló nemi identitásra”.
A Neokohn a The Telegraph alapján arról számolt be, hogy Sunak felül kívánja vizsgálni a törvény nyelvezetét, és tisztázni kívánja, hogy a „sex” biológiai nemet jelent, nem pedig nemi identitást, ami azt jelenti, hogy a magukat nőként azonosító férfiak nem léphetnének be kizárólag nők számára fenntartott helyiségekbe, például öltözőkbe és nem versenyezhetnének női sportkategóriákban sem.
A pontosítás azt jelentené, hogy egyértelművé válna az, hogy a nemi önazonosítás nem minősül a törvény értelmében jogilag védett tulajdonságnak, de a törvény valójában nem változna, csak elkerülnék az oly gyakori félreértelmezéseket.
A 2010. évi egyenlőségi törvény védi a nők jogát az egynemű helyiségekhez való jogát biztonságuk és magánéletük érdekében, de a törvény egy másik védett jellemzője a nemi átalakítás, amely védi az embereket a transzneműségük miatti megkülönböztetéstől. Ez zavart okozott, és azt eredményezte, hogy sok intézmény úgy vélte, hogy a transznemű férfiaknak hozzáférést kell biztosítani a csak nők számára fenntartott helyiségekhez és szolgáltatásokhoz – teszi hozzá a lap.
Ebből az következik, hogy amint engedélyt kap egy férfi arra, hogy csak nők számára fenntartott helyiségbe lépjen be, a hely megszűnik csak nők számára fenntartottnak lenni. Az egyenlőségi törvény egyneműségre vonatkozó rendelkezései értelmében viszont a férfiak nem mondhatják azt, hogy ők transzneműek, ha be akarnak lépni a nők közé, ahogy ezt több transz lobbicsoport állította.
A Sex Matters, egy brit nonprofit szervezet petíciót indított annak érdekében, hogy felszólítsa a kormányt a felülvizsgálatra, és arra, hogy egyértelművé tegye a 2010-es egyenlőségi törvényt.
Az első 24 órában 15 000 ember írta alá a petíciót, és a számuk folyamatosan növekszik, és a The Telegraph úgy tudja egy Downing Street-i forrásból, hogy a nők és lányok védelme az új miniszterelnök egyik prioritása.