Az ukrajnai háború ellenére is marad a rezsicsökkentés, ebből nem enged az Orbán-kormány
Gyulás Gergely a hirado.hu-nak adott interjújában is hangsúlyozta, mennyire fontos a rezsicsökkentés.
Gulyás Gergely az ellenzék brüsszeli politikájával kapcsolatban azt mondta: „jó lenne, ha nem tennének meg mindent azért, hogy Magyarország és az Európai Unió között ne jöjjenek létre olyan egyezségek, mint a helyreállítási alapról szóló vagy éppen a következő hétéves költségvetésről szóló megállapodás, hiszen ezzel nem a kormányt büntetik, hanem a pedagógusokat, az orvosokat, akiknek a béremelését ebből is finanszíroznánk.”
A miniszter hozzátette: „mindegy, hogy színből vagy szívből, de mi örömmel vennénk, hogyha közös politikai álláspontot tudnánk ezekben az ügyekben képviselni. Ennek első jele lehetne, ha a baloldali képviselők és az általuk felheccelt frakciótársaik nem áskálódnának tovább azért, hogy a nekünk az Európai Uniótól az uniós jog szerint járó pénzeket – többek között a pedagógusbéremelés és orvosbéremelés forrásait – Brüsszeltől ne kapjuk meg „.
Az extraprofitadó bevezetése és a várható világgazdasági válság kapcsán azt mondta, két hatás rakódik egymásra és mind a kettő az egész világon komoly nehézséget okoz: a koronavírusból való kilábalás magában is inflációval jár, és ehhez jött hozzá az a háborús infláció, aminek a következményeit nap mint nap láthatjuk, és nem tudjuk, hogy pontosan hol lesz a vége, mert ma senki nem tudja megmondani, hogy meddig tart a háború. Ebben a helyzetben az egész világon a gazdasági kockázatok megnőttek – tette hozzá.
„Erre a leghatékonyabb válasz, ha a magyar kormányra amúgy is jellemző konzervatív, kiegyensúlyozott költségvetési politikát folytatjuk. Ehhez pedig arra van szükség, hogy azokban az ágazatokban, ahol jelentős profitok jönnek létre – és ezekben az ágazatokban ráadásul a válság következtében is nőnek a profitok -, ott nagyobb hozzájárulást kérünk a közterhek viseléséhez” – hangsúlyozta, hozzátéve, ennek köszönhető az, hogy jó eséllyel tartani tudják a 4,9 százalékos költségvetési hiányt az idei évben, és bár a jövő évben a kockázatok sokkal számosabbak a világgazdaságban, mint bármikor az elmúlt évtizedekben, de mégis teljesen reális, hogy 3,5 százalékra tudják csökkenteni a költségvetési hiányt.
Teszik mindezt úgy, hogy növelik a családtámogatásra fordítandó forrásokat és megvédik a rezsicsökkentést – hívta fel a figyelmet Gulyás Gergely.
(MTI)