„Repülő Kreml”: a repülőgép, amely atomfegyverek kilövésére is parancsot adhat
Oroszország annak ellenére, hogy eddig kudarcot vallott az Ukrajna elleni háborúban, és a meglévő fegyverzete messze nem bizonyult elég hatékonynak, folyamatosan dolgozik az új technológiákon.
Az egyik ilyen újabb technológia egy olyan repülőgép lesz, amely egy de facto nukleáris parancsközpontot visz a légterekbe, amely a Tech Times megfogalmazása szerint egy igazi „Repülő Kremlnek” tekinthető.
A Repülő Kreml azért lesz különleges, mert légi parancsközpontként a mélytengeri tengeralattjárókkal lesz összeköttetésben, így akár innen is elrendelhetik a rettegett Posszeidon atomtorpedó kilövését.
Az elmúlt idők tesztjei alapján pedig megállapítható, hogy ez egy hatalmas előrelépés lehet Moszkva modern fegyverzetét tekintve, egy olyan típusú innováció, amely még a legfőbb riválisainál, az USA-nal sem jellemző.
A RIA Novosti orosz állami hírügynökség beszámolója szerint orosz tisztviselők megerősítették, hogy a technikai nevén Iljusin II-80-nek keresztelt Repülő Kreml túl van az első sikeres kommunikációs és műveleti tesztjein.
A beszámoló szerint a repülőgép képes kapcsolatot teremteni repülés közben is a mélytengeri atomtengeralattjárókkal, méghozzá ultrahosszú hullámjelek segítségével. A RIA Novosti szerint összesen négy ilyen repülővel rendelkeznek, amely jelentősen javítja a kapacitásaikat.
A Repülő Kreml egy olyan előremutató technológia, amely stabil kommunikációt létesíteni a légi és a mélytengeri szintek között, ráadásul az orosz elnök távolról is adhat parancsokat ennek segítségével.
Ez azt is jelenti, hogy amennyiben Moszkva és a Kreml elérhetetlen, akkor még mindig ott van a lehetőség, hogy szükség esetén el tudja indítani Oroszország a tömegpusztító fegyvereit – bár bízik benne a világ, hogy erre nem kerül sor.