Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

12 rendőrt mészároltak le két fegyveres támadásban Mexikóban

12 rendőrt mészároltak le két fegyveres támadásban Mexikóban

12 rendőrt mészároltak le két fegyveres támadásban Mexikóban
Fotó: Unsplash/Denisse Leon

A fegyveres támadásokban legkevesebb 16 ember vesztette életét, köztük 12 rendőrrel, akiknek az életét már nem lehetett megmenteni.

Hétfőn hajtották végre a fegyveres támadásokat, melyeknek legkevesebb 16 áldozata van, köztük egy tucat rendőrrel, akiket már nem lehetett megmenteni. Mexikó egyik olyan részén történtek a támadások, ahol érezhetően jelen van a kábítószer-kereskedelem.

A déli Guerrero államban regisztrálták a támadásokat, melyeknek célpontja egy biztonsági szolgálat volt. Az előzetes információk szerint a településen található rendőrség 11 tagját megölték, amivel gyakorlatilag mészárlást hajtottak végre az ismeretlen támadók.

A hatóságok közlése szerint egy magas rangú állambiztonsági tisztviselő utazott a konvojban, amikor azt megtámadták. Ugyanakkor azt nem erősítették meg, hogy a halottak között vannak-e a testőrök is.

Szinte egyszerre végeztek a 12 rendőrrel

A biztonsági erők a támadást követően járőrözni kezdtek a környéken, majd több élettelen testre bukkantak a földön, miközben a rendőrség egyik helikoptere odafentről pásztázta a területet. A második támadás a szomszédos Michoacan államban történt, aminek részeként 5 civil halt meg, és további kettő megsérült.

A France24 azt írja, az állami ügyészség közlése szerint a fegyveresek Tacambaro város polgármesterének testvérét támadták meg. Egy éttermi dolgozó és a rendőrség egyik embere is az áldozatok között van, míg a polgármester testvére megsebesült.

Azóta, hogy a kormány 2006-ban bevetette a hadsereget is a kábítószer elleni háborúban, már több mint 420 ezer emberrel végeztek. Ennek hatására az országban a gyilkosságok száma megháromszorozódott, és 100 000 lakosra vetítve 25-re emelkedett.

Mexikóban 1962 óta több mint 110 000 eltűnést is regisztráltak, melyek többsége a bűnszervezetekhez köthető. A támadások sok esetben politikusok, bírók, befolyásos emberek és újságírók, valamint rendőrök ellen irányulnak.