Kőkori e-mail fiókjaink kincsesbányák lehetnek a kiberbűnözők számára
Az újabbakban sem érdemes érzékeny adatokat védtelenül túl sokáig tárolni.
Nemrégiben egy Reddit-topicban egy különös témát dobtak fel: „Mikori a legrégebbi e-mailetek?” – meglepő válaszok is születtek, az egyikben ez állt:
Néhány hozzászóló megemlítette, hogy egészen 1996 óta vannak e-mailek az online postaládájukban, és ez elgondolkodtatta őket: biztonságos-e évtizedekig tárolni az e-maileket a fiókukban, melyekben amúgy rengeteg érzékeny információ lehet, amelyekről már meg is feledkeztek.
De mégis mi a legrosszabb, ami történhet? Sok szakértő egyetért abban, hogy az e-mail fiókunkban nem érdemes hosszabb ideig érzékeny adatokat tárolni, ám a kérdéskör ennél sokrétűbb:
„Ez egy összetett kérdés, és sok mindentől függ, például attól, hogy a postafiók felhőalapú vagy sem, titkosított vagy sem. Milyen módszereket használnak a jelszavak megvédésére? – mondta Nati Tal, a Guardio Labs vezetőjének kiberbiztonsági szakértője.
Ugyanakkor a régi fiókok kapcsán ilyen védelemre még aligha számíthatunk. Ezek megőrzése, különösen az évtizedekkel ezelőttről származó, érzékeny információkat tartalmazó e-maileké, jelentős biztonsági kockázatot jelent, a szolgáltatók pedig olyan elavult biztonsági módszereket alkalmazhattak benne, amelyek ma már nem hatékonyak, így aztán sebezhetővé válnak a támadásokkal szemben – írja a Cybernews.