Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Visszatérés előtt áll a Liverpool legendás menedzsere, újra Angliában edzősködhet

Visszatérés előtt áll a Liverpool legendás menedzsere, újra Angliában edzősködhet

Visszatérés előtt áll a Liverpool legendás menedzsere, újra Angliában edzősködhet
Northfoto

Rafa Benítez, a 65 éves spanyol edző, aki korábban négy különböző Premier League-csapatot is irányított, meglepő kijelentést tett.

Elmondta ugyanis, hogy szeretne visszatérni az angol futballba. A szakember 2024 márciusában távozott a Celta Vigo kispadjáról, és azóta 18 hónapja nem vállalt munkát, ám határozottan kijelentette, hogy nem tervezi a visszavonulást.

A cikk a videó után folytatódik

A The Telegraphnak adott interjúban Benítez így fogalmazott: „Néha nagyon jó érzés, ha valakit legendának neveznek, de ez bonyolult is. Rossz dolog, ha egy edzőt visszavonultként látnak. Az emberek még mindig megkérdezik tőlem: ‘Akarsz edzősködni?’ Természetesen akarok, különösen Angliában és Európában. Nem akarom, hogy az emberek azt higgyék, végeztem. Még mindig fejlődöm.”

Benítez Angliában leginkább a Liverpoolnál eltöltött hat évéről ismert, ahol 2005-ben a klub történetének ötödik Bajnokok Ligája-trófeáját nyerte meg az AC Milan elleni legendás isztambuli döntőben. Két évvel később ismét döntőbe vezette a csapatot, de akkor az olaszok 2-1-re győztek. 2006-ban FA-kupát is nyert a Vörösökkel, ám a Premier League-címet nem sikerült megszereznie, noha a 2008/09-es idényben mindössze 4 ponttal maradtak le a Manchester United mögött.

Az edző elárulta, két nagy klub is megkereste ebben az időszakban: „Elmehettem volna. A Manchester City és a Real Madrid is megkeresett, de szavamat adtam, hogy új szerződést írok alá a Liverpoolnál, és ehhez tartottam magam.” – idézte a TalkSport.

Később rövid ideig az Internazionale, majd 2012-ben a Chelsea menedzsere lett, ahol az Európa-liga megnyerése ellenére sem tudta maga mellé állítani a szurkolókat. 2016-ban a Newcastle Unitedhez szerződött, amellyel a kiesést követően azonnal visszajutott a Premier League-be, majd 2021-ben az Everton kispadját is elfoglalta – ami a Liverpoolhoz fűződő múltja miatt különösen vitatott döntés volt.

A közelgő Merseyside-derbi kapcsán Benítez egyértelművé tette, kinek szurkol: „Hat évig voltam a Liverpoolnál és három hónapig az Evertonnál. Jó barátaim vannak, akik mindkét oldalt szeretik… de természetesen azt akarom, hogy a Liverpool nyerjen. Madridban megkérdezik tőlem: ‘Mi a csapatod?’ A Real Madrid akadémiáján nevelkedtem és edzősködtem is ott. De ha bárki megkérdezi, hol éreztem és érzem a legtöbb szeretetet, az mindig a Liverpool.”