Posztapokaliptikus felvételek készültek egy kínai város felett végigsöprő homokviharról
A 100 méter magasra is felnyúló homokvihar kialakulása nem jellemző a nyári hónapokban, általában március és május között gyakori jelenség.
A Góbi sivatagban fekvő Tunhuang városa már a selyemút ideje óta fontos kereskedelmi központként működik, és az itt lakók számára egyáltalán nem szokatlanok az extrém időjárási körülmények és különös jelenségek.
A Telex beszámolója szerint óriási homokvihar indult meg a város felé, majd söpört végig felette, és a házak fölé tornyosuló, 100 méter magas homokfalról készült felvételek egészen olyanok, mintha egy posztapokaliptikus film nyitójelenetei lennének.
A South China Morning Post a YouTube-on tette közzé összeállítását a jelenségről:
A vihar miatt másodfokú riasztást rendeltek el az UNESCO világörökségi területnek minősülő városban – a legmagasabb fokozat egyébként a négyes. A helyieknek azt javasolták a hatóságok, hogy a vihar ideje alatt zárt térben tartózkodjanak.
Nemrég egy hasonló mértékű vihar miatt az utak egy részét is le kellett zárni, és bár egy hét leforgása alatt ez a második hatalmas homokvihar, ezek egészen szokatlannak számítanak ebben az időszakban.
Bár a Góbi sivatagban, így pedig a Kanszu tartománybeli Tunhuangban sem számítanak kimondottan ritkának a homokviharok, jellemzően mégis március és május között fordulnak elő hasonló jelenségek, nem július végén.