Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

„Csak akkor fognak csökkenni az üzemanyagárak, ha vége lesz a háborúnak”

„Csak akkor fognak csökkenni az üzemanyagárak, ha vége lesz a háborúnak”

„Csak akkor fognak csökkenni az üzemanyagárak, ha vége lesz a háborúnak”
Hatósági üzemanyagárak a Mol benzinkútján Salgótarjánban 2022. május 27-én. A Mol arra kéri a vásárlókat, a benzinkutaknál a fizetéskor minden esetben mutassák be a forgalmi engedélyüket, hogy a pénztárnál a hatósági árra tudják módosítani a vásárlás összegét - hívta fel a figyelmet közleményében a társaság. A vállalat tájékoztatása szerint a kútoszlopokon a számlálók minden tankolás esetén a piaci árat tüntetik fel, de a pénztárnál a forgalmi engedély felmutatása után alacsonyabb összeget kell fizetnie a magyar vásárlóknak. MTI/Komka Péter

Nem lehet még egyhamar arra számítani, hogy az üzemanyagárakon lévő elképesztő nyomás megszűnik.

António Costa, Portugália miniszterelnöke például egyenesen kijelentette, hogy az üzemanyagárak csak akkor fognak csökkenni, ha vége lesz a háborúnak Ukrajnában – idézte a nyilatkozatot a The Portugal News.

„Mindenki számára világosnak kell lennie, hogy az árak csak akkor fognak csökkenni, amikor vége a háborúnak és az üzemanyag-ellátásban visszaáll a normalitás. Amíg a háború zajlik, amíg ez az áremelkedés van a nemzetközi piacon, egyértelmű, hogy Portugáliában is ez lesz”

Spanyolország és Portugália azzal próbálja megoldani a saját nehézségeit, hogy növelik az egymás közötti összeköttetéseket, valamint csatlakoztatják az Ibériai-félsziget elektromos hálózatait az Európai Unió hálózatához.

Costa nyilatkozata pedig egyértelműen előrevetíti, hogy az európai gazdaságoknak és a világgazdaságnak is hatalmas terhet fog jelenteni az üzemanyagár emelkedése, amely vagy az állami kasszában vagy a fogyasztókon fog lecsapódni.

Magyarországon a benzinárstoppal azt választotta a kormány, hogy a fogyasztókat kímélve inkább megfékezi az áremelkedést egy hatósági ársapkával, azonban ez más területeken emeli jelentősen az árakat.

Ráadásul az állami költségvetésben is komoly lyukakat üt a rezsicsökkentéssel együtt, amelyek kapcsán kérdéses, hogy a rezsivédelmi alapba várt extraprofitadó-milliárdok tudják-e majd fedezni a súlyos költségeket.