Több fronton is támadnak a Pfizer nevével visszaélő csalók
Csak az elmúlt hónapban legalább 400 különböző adathalász levelet küldtek a csalók a gyanútlan áldozatoknak.
Az INKY biztonsági kutatói arról számoltak be, hogy az elmúlt hónapban több mint 400 olyan levelet azonosítottak, melyeket adathalászat céljával, a Pfizer nevével visszaélve küldtek el. A szakértők szerint egyre komolyabban kell venni ezeket a csalásokat, ugyanis a koronavírus-járvány kezdete óta jelentősen megszaporodtak az ilyen jellegű visszaélések, és szélsebesen terjednek a dezinformációk.
Mint kiderült, nagyon sok csaló állhat a levelek mögött, akik az elemzések szerint külön-külön „dolgoznak”, ugyanis a leveleket augusztus környékén kezdték el kiküldeni, és nem tömeges üzenetekről van szó, mivel a csalók kifejezetten a kiszemelt áldozatokra „szabják” a támadásokat.
A csalók többsége biztosra ment, és megtévesztő domaineket hoztak létre a Namecheap segítségével, ahol akár a névtelenség megőrzése mellett is lehet fizetni, kriptovalutával. Habár a levelek szövegei nagyon változatosak és mondhatni egyediek, van bennük valami közös: a sürgetés, hogy az áldozat minél hamarabb megtegye, amit a levélben kérnek tőle a csalók.
A szakértők azonban megjegyezték, az esetek kifejezetten érdekesek a szokásos csalásokhoz képest, ugyanis a levelekben nem találtak semmiféle kártékony kódot, vagy olyan hivatkozást, ami kártékony oldalra vezet, ehelyett egy régi trükköt próbáltak bevetni: egyszerű adatbekérő űrlapokat küldtek az áldozatoknak, hogy megszerezzék banki adataikat – írja a Biztonságportál.