Egyre nő a kereslet az inzulin és más gyógyászati készítmények iránt Oroszországban, áruhiánytól tartanak
Oroszország kifogyóban van a külföldön előállított gyógyászati készítményekből és nyersanyagokból, így egyre fokozódik az aggodalom a gyógyszerekhez való hozzáférhetőség miatt.
A Roszdravnadzor szövetségi egészségügyi szabályozó hatóság és a gyógyszertárak országos szövetsége az inzulinhiányt „sürgős fogyasztói igénynek” nevezte, azonban a Kreml által elfogadott egyik napilap szerint a cukorbetegség elleni gyógyszerek nagyrészét az országban gyártják, emellett nem volt fennakadás a termelési és elosztási láncokban.
Néhány megkérdezett beteg viszont azt mondta, azért növekedett meg kereslet az inzulin és más, cukorbetegek által használt gyógyászati termék iránt, mert a szankciók következtében jelentős áremelkedésre és áruhiányra számítanak.
A jelentések szerint az Európából érkező szállítások szinte teljesen leálltak, a Kínából és Indiából érkezőket pedig az ellátási lánc felbomlása okozza, ezáltal arra következtetnek, hogy a helyi készletek körülbelül 3-6 hónapig fognak kitartani.
A The Moscow Times cikkéből kiderül, hogy Moszkva jelenleg is azon dolgozik, hogy csökkentse a Nyugattól való függőségét, azonban a helyi termelés még mindig jelentős mértékben függ az importált nyersanyagoktól.