Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Ukrajna: az orosz erők saját állásaikat lőtték aknavetőkkel Luhanszkban

Ukrajna: az orosz erők saját állásaikat lőtték aknavetőkkel Luhanszkban

Ukrajna: az orosz erők saját állásaikat lőtték aknavetőkkel Luhanszkban
Tüzérségi lövedék becsapódása nyomán keletkezett sérülés egy fa törzsén az oroszbarát szeparatisták ellenõrzése alatt álló délkelet-ukrajnai Luhanszk közelében lévõ Vibrovka faluban 2022. február 23-án. Vlagyimir Putyin orosz államfõ február 21-én elismerte a délkelet-ukrajnai oroszbarát szakadár területek függetlenségét, és együttmûködési megállapodást írt alá a Kremlben Gyenyisz Pusilinnal, a "Donyecki Népköztársaság" és Leonyid Paszecsnyikkal, a "Luhanszki Népköztársaság" vezetõjével. Békefenntartókat küldött a szakadár területekre, amelyre válaszul az Európai Unió, az Egyesült Államok és más nyugati országok újabb szankciókat léptettek életbe orosz bankokkal és személyekkel szemben. MTI/EPA/Zurab Kurcikidze

Az ukránok szerint a védelmi vonal sértetlen, az orosz erők pedig valamiért saját állásaikat kezdték el lőni aknavetőkkel.

Szergej Gaidai, a luhanszki területi katonai közigazgatás vezetője arról számolt be vasárnap, hogy a Luhanszki területen lévő Popaszna városában az orosz erők saját állásaikat lőtték aknavetőkkel, ám az ukrán védelmi vonal sértetlen, és továbbra is ukrán zászló lobog a városban.

A cikk a videó után folytatódik

A vezető megosztotta, Rubizsne városában az orosz erők megpróbáltak előrenyomulni, azonban az ukrán tüzérség feltartóztatta őket, s végül nem sikerült elérniük céljukat, hogy bevegyék a várost. Popasznában pedig ostrom alá vették a várost, ám az ukrán erők idővel sikerrel visszaverték a támadást, jelentős veszteségeket okozva az orosz erőknek.

Gaidai közlése szerint Liszicsanszkban, Szeverodonyeckben, Kreminnában és Hirszkijben egész éjszaka heves tűzharcok voltak, melynek következtében három lakóépület kigyulladt, a mentőszolgálatok pedig végül három embert szabadítottak ki a romok alól, és két sérültet találtak, akiket kórházba szállítottak.

A vezető hangsúlyozta, újabb problémával állnak szemben Luhasznkban, ugyanis a szűnni nem akaró tűzharcok nyomán a kiszáradt fű és az erdei növényzet rendszeresen lángra kap, eddig pedig sajnos már több mint 15 hektárnyi terület égett le.

(tsn.ua)