Óriási meglepetésre kizúgott a Bayern München a Német Kupából

Sallai Roland csapata, a Freiburg az utolsó pillanatban jutott büntetőhöz.

MTI/EPA/EDUARD MARTIN

Bense Róbert

Thomas Tuchel két rendkívül nehéz mérkőzéssel nyitott a bajorok kispadján, a Borussia Dortmund elleni rangadót sikerrel hozták, amivel a Bayern München visszavette a vezetést a Bundesliga élén. Kedd este viszont már a Német Kupában kellett bizonyítania Tuchel együttesének, a Freiburg pedig fikarcnyival sem tűnt könnyebb ellenfélnek, mint a Dortmund, és ezt már az első játékrészben bizonyították.

Habár a Bayern mezőnyfölénye eleinte nyomasztó volt, és már a 19. percben góllá ért Upamecano – egyébként véleményes – fejesét követően, a Freiburg nem omlott össze, a bajorok pedig nem tudták tovább növelni az előnyüket. Soron kívül 24 ember került kórházba, miután rosszul lettek a csengeri börtön építése közben

Sőt mi több, Nicolas Höffler már a 27. percben egyenlített. Egy bohózatba illő jelenetsor közepette kapitulált a bajorok védelme, Höffler pedig hálószaggató gólt ragasztott Sommer kapujába, 1-1.

Az első félidőben már nem született több találat, és a második játékrészben is eredménytelenül összpontosította minden erejét és koncentrációját Tuchel együttese a győzelem megszerzésére, csupán meddő fölényre futotta a Bayerntől. Hiába a 68%-os labdabirtoklás, a rengeteg passz, a magas passzpontosság, a végén mégis a Freiburg örülhetett.

A 92. percben ugyanis Musiala kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, mire a VAR haladéktalanul jelzett a játékvezetőnek. Lucas Höler pedig kíméletlenül értékesítette a büntetőt, az utolsó pillanatban a legjobb négy közé lőve a Freiburgot, és hazai pályán kiejtve a Bayern Münchent. A Német Kupa mai másik mérkőzésén a Frankfurt 2-0-ra győzte le az Union Berlint.