Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Orbán Viktor: „Az oroszokat hazaküldtük, egy birodalmat már meglékeltünk”

Orbán Viktor: „Az oroszokat hazaküldtük, egy birodalmat már meglékeltünk”

Orbán Viktor: „Az oroszokat hazaküldtük, egy birodalmat már meglékeltünk”
YouTube/Orbán Viktor

A magyar miniszterelnök egy 36 évvel ezelőtti eseményre emlékezett vissza, melynek kapcsán Brüsszel is szóba került.

Nemrég maga Orbán Viktor számolt be arról, hogy nagy a baj, mert olyasvalamire készül Brüsszel, ami rendkívül negatív hatással lehet a magyarok életére. Ezt igyekeznek most megakadályozni, de nem lesz egyszerű dolguk, miután Ursula von der Leyen, az EU Bizottságának elnöke nagyon komolyan gondolja a tervét.

A cikk a videó után folytatódik

„Akkor és most. 36 éve történelmet írtunk a Hősök terén: hazaküldtük a ruszkikat. Most visszamentünk a tett helyszínére Deutsch Tamással és Rockenbauer Zoltánnal. Aki most fiatal, talán el sem tudja képzelni, milyen volt a rendszerváltás előtt az élet. Mi az a cenzúra?” – tette fel a kérdést Orbán Viktor.

„Ha kiposztolsz valamit, ami odafönt nem tetszik, és másnap érted jönnek és elvisznek. Mert véleményed volt. Akkor nagy bátorság kellett ahhoz, hogy szabaddá váljunk. És bátorság kell most is, hogy megőrizzük a szabadságunkat.”

Megjegyezte, évtizedekkel ezelőtt hazaküldték az oroszokat, most azonban új kihívás előtt állnak. Szerinte Brüsszel birodalomnak képzeli magát, de a magyarok nem szokták hagyni magukat, nem dobják be a törölközőt, és ennek megfelelően vágnak neki a harcnak.

„Az oroszokat hazaküldtük. Egy birodalmat már meglékeltünk. Most jön a második – már ha Brüsszel birodalomnak képzeli magát. Csak szólunk: mi magyarok nem szoktuk bedobni a törülközőt. Sem akkor, sem most.”