Mint megjegyezte, ehhez többek között képzések is kellenek.
Gazdasági évnyitót tart a Puskás Arénában a Magyar Kereskedelmi Iparkamara (MKIK) szombaton, amelyet az Index közvetít és ahol Orbán Viktor kormányfő, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, a frissen megválasztott jegybankelnök Varga Mihály, illetve Nagy Elek, az MKIK elnöke is felszólal. A miniszterelnök pedig egy ponton felidézte a vállalkozókkal való kapcsolatát: először Demján Sándorral, illetve a VOSZ-szal kötöttek megállapodást, utána pedig Parragh Lászlóval.
Ezután szóba került az anyák SZJA-mentessége, illetve az, hogy ezzel hosszú távon meghatározták az adórendszert, ezt ugyanis elvenni nem lehet. A kormányfő szerint nem akarnak „szocialista példát”, azaz költségvetési osztogatással egy segélyalapú gazdasági rendszert visszahozni, a munkát és a teljesítményt díjaznák, ezért fontosnak tartják a munkahelyteremtést itthon a jövőben. Elemzéseik szerint van 300 ezer magyar állampolgár, honfitársunk, aki munkába állítható.
Ehhez egyebek mellett képzések is kellenek – jegyezte meg. Orbán Viktor megfogalmazása szerint a „boszorkánykonyhából”, azaz Brüsszelből érkezett haza nemrég, ahol szót ejtettek a nemzetközi körülményekről is. „Jó okom volt arra, hogy megvétózzam az Ukrajnát érintő dokumentumot. A dokumentum, amit senki se olvasott, de mindenki beszél róla, arról szól, hogy még több fegyvert és pénzt kell küldeni az országba” – magyarázta.
„Három évig küzdöttünk a nemzetközi támadásokkal szemben, hogy ne sodródjunk bele a háborúba. Az utolsó pillanatban, akármilyen nyomás is van rajtunk, ezt hiba lenne feladni. A háború három éve alatt a gazdaság elvesztett 20 milliárd eurót. Ha van ország, amely abban érdekelt, hogy a háborúnak már holnap reggel vége legyen, az Magyarország” – szögezte le a miniszterelnök az eseményen tartott beszédében, amelyből a 24.hu szemlézett.
NE HAGYD KI
Korábban azt is megírtuk, hogy Orbán szerint Európa egyedül nem bírja el az ukrán háború terheit. A miniszterelnök brüsszeli látogatása során kifejtette, hogy az Európai Unió által tervezett ukrán támogatási csomag anyagi háttere nem biztosított, ami a közeljövőben mindenki számára nyilvánvalóvá válik majd. „A háborút valakinek finanszíroznia kell, de az amerikaiak ebből kiszálltak. Ha ezt végigviszik az európaiak, akkor az utolsó fillérünk is rámegy erre a háborúra” – mutatott rá.