Olykor még az orvosok sem tudják megállapítani, hogy ki lesz képes kigyógyulni a fertőzésből
Egy koronavírus-osztályra átirányított szemészorvos nyilatkozott az RTL Híradónak, aki elmondta, a helyzet siralmas, ugyanis olykor még az orvosok sem tudják megállapítani, hogy egyes betegek miért gyógyulnak meg, míg másoknak nem sikerül.
Az orvos jelezte, a lélegeztetésre szoruló betegek többsége nem éli túl, akik azonban mégis szerencsések, és lekerülnek a gépekről, nagyon komoly következményekkel kell szembenézniük a jövőben. Azt is megosztotta, hogy elképesztően sok koronavírusos beteget kezelnek az intenzív osztályon, ahová több orvost is átirányítottak a létszámhiány miatt.
Az orvos elmondta, normális esetben egy nővérre két, egy orvosra pedig legfeljebb négy beteg jut átlagosan, addig manapság egy orvosra többnyire egy 10 fős részleg jut, a helyzetet pedig csak tovább súlyosbítja, hogy több helyen más területről érkező nővérek dolgoznak, akiket egy kéthetes képzés keretein belül készítettek fel a munkára, de ez nyilvánvalóan lehetetlen ennyi idő alatt.
Tapasztalatai alapján az intenzíven dolgozó nővérek és orvosok minden tudásukat bevetve próbálják megmenteni az embereket, azonban a koronavírussal szemben semmilyen korábban megszokott, bevett módszer nem használ, ennek okán a megszokott lélegeztetési technikák sem működnek sok betegnél.
Az orvos azt is megosztotta, hogy míg egyre több túlsúlyos, krónikus betegséggel küzdő beteg kerül le a lélegeztetőgépekről, addig fiatalabb és a egészségesebb embereket nem tudnak megmenteni, az orvos véleménye szerint pedig a hazai halálozási adatokban masszív szerepet játszik, hogy a magyarok egészségi állapota alapvetően is rossz – írja a 24.hu.