Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Olyan gyógyszert kezdtek el tesztelni, amely „azonnali immunitást” adhat a koronavírus ellen

Megkezdték egy olyan antitest-terápia klinikai kísérleteit Nagy-Britanniában, mely a tudósok reményei és jóslata szerint „azonnali immunitást” képes biztosítani azoknak, akik megfertőződhettek koronavírussal, és meggátolhatja a megbetegedést.

...svg content...MTI/AP/LaPresse/Cecilia Fabiano
Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Megkezdték egy olyan antitest-terápia klinikai kísérleteit Nagy-Britanniában, mely a tudósok reményei és jóslata szerint „azonnali immunitást” képes biztosítani azoknak, akik megfertőződhettek koronavírussal, és meggátolhatja a megbetegedést.

A tudósok elmondása szerint a gyógyszer azonnali és hosszú távú védelmet ad azoknak a betegeknek, akinek már késő beadni a vakcinát, így több ezer ember életét lehet „utólag” megmenteni – írja a Daily Mail. A remények szerint „sürgősségi” terápiaként lehet alkalmazni akár kórházi kezelés során, akár idősotthonok lakói vagy egyetemi diákok körében is. Soron kívül Visszatér az angol bajnokság, a Chelsea, az Arsenal és a City is pályára lép

Azoknak az embereknek lehet ez igazán jó, akik olyan személlyel élnek egy háztartásban vagy kerülnek kontaktusba, akik elkapták a vírust. A brit lap szerint ez akkor is meggátolja az ember megbetegedését, és adott esetben a fertőzés kialakulását is, ha az érintett egyébként nincs beoltva a vakcinával.

A University College London kórházaiban már meg is kezdték a klinikai teszteket, egyelőre tíz emberen, de a tudósok tervei szerint 1125 emberen próbáljak majd ki globálisan. A gyógyszerből két adagot kell a tervek szerint a szervezetbe juttatni, és a tudósok abban reménykednek, hogy ez legalább 6-12 hónapra biztos védettséget ad a vírus ellen.

A Provent nevű gyógyszer egy antitest alapú készítmény, amelyet elsősorban olyan embereknek kívánnak biztosítani, akik nem feltétlenül részesülnek megfelelően a vakcinákból, vagy csak sokadikak a sorban, mint például a legyengített immunrendszerűek. Az egyetemisták, katonák, gyári munkások és az egészségügyi dolgozók is célcsoportnak tekinthetők, ugyanis körükben gyorsan szét tud terjedni a fertőzés.

Jelenleg abban reménykednek, hogy azonnali védelmet tud a gyógyszer biztosítani, ami a kifejezetten veszélyes járványkitöréseket, mint az idősotthonbeli kitöréseket remekül tudná menedzselni. Egyelőre még korai fázisban jár a gyógyszer, de a tudósok abban bíznak, hogy már jövő tavasszal elkezdhetik széles körben alkalmazni.

Reagált a Normafa, lehet-e síelni, kirándulni

A Normafa Parknál rengetegen érdeklődtek a téli sportolási, kirándulási lehetőségek kapcsán, amelyre nemrégiben válasz is érkezett.