Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,36 Ft
Euró
392,73 Ft
Font
458,39 Ft
Bitcoin
63,920 $

Magyarázatot adtak arra, miért fertőződhetnek meg omikronnal az oltottak

Japán kutatók tanulmányából kiderült, védettebbek lehetnek azok az oltott személyek, akik a vakcinát hónapokkal korábban vették fel.

MTI/Balázs Attila
Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Azok az országok, amelyekben 2021 végén nagy számban következtek be nem omikron okozta áttöréses megbetegedések, előnyben lehetnek az omikronos hullám érkeztekor az egyelőre szakértői ellenőrzés előtt álló tanulmány szerint, amit az Infostart hírportál ismertetett.

A tokiói Japán Nemzeti Fertőző Betegségek Intézetének kutatója, Arasiro Takesi kollégáival arra szeretett volna választ kapni, miért változó a lakosság immunitása az oltások kapcsán.

Rájöttek, hogy az oltás és a fertőzés közötti idő hossza erős összefüggést mutatott azzal, hogy az egyén antitestjei mennyire jól védik a sejteket a fertőzéssel szemben, különösen az omikron esetében.

Az oltás az antitesttermelés rohamához vezet, ahogyan egy fertőzés is tenné. Ha valaki nem sokkal az oltás után megfertőződik, ezek az antitestek valószínűleg még mindig keringenek a vérben, ahol kötődnek a vírushoz, és gyorsan elpusztítják.

Ha viszont valaki hónapokkal az oltás után fertőződik meg, az antitesteket a T-sejtes immunitás állítja elő. Amikor a szervezet ismét találkozik a kórokozóval, ezek a memóriasejtek szolgálatba lépnek, lehetőségük van az antitestek finomítására, így jobb védelmet nyújtanak a későbbi fertőzésekkel szemben – magyarázta a kutató.

A heves esőzések megrongáltak egy nigériai börtönt, több mint 100 rab szökött meg

A falak és a környező épületek is megrongálódtak a szokatlanul heves esőzések nyomán, a rabok pedig kihasználva a lehetőséget, megszöktek.