Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Elszabadult a fűnyírási krízis Óbudán: másfél méteres gaz keseríti a lakók életét

Elszabadult a fűnyírási krízis Óbudán: másfél méteres gaz keseríti a lakók életét

Elszabadult a fűnyírási krízis Óbudán: másfél méteres gaz keseríti a lakók életét
Fotó: Unsplash/Jorien Loman

Politikai csatározássá fajult a III. kerületben kialakult fűnyírási káosz, miközben a lakosok a térdig érő gazzal küzdenek.

A III. kerületben kialakult fűnyírási válság az elmúlt hetekben politikai összetűzéshez vezetett, miután a másfél méteres magasságúra nőtt gaz már nem csak esztétikai problémákat okoz, hanem jelentősen megnehezíti az óbudai lakosok mindennapjait.

A helyzet súlyosságát jelzi, hogy a Fidesz-KDNP frakció nyílt levélben fordult a kerület négy alpolgármesteréhez, amelyben aggodalmuknak adtak hangot a városrész példátlan elhanyagoltsága miatt. A probléma hátterében a kerület politikai válsága húzódik meg, amely Kiss László polgármester előzetes letartóztatása után alakult ki, hiszen a városvezetési feladatok a négy alpolgármesterre hárultak.

A feszültség akkor érte el tetőpontját, amikor az egyik helyi politikus saját kistraktorjával kezdett neki a fűnyírásnak, amelyről videófelvételt is közzétett a közösségi médiában. Az akció megosztotta a lakosságot, ugyanis míg egyesek üdvözölték a kezdeményezést, mások politikai haszonszerzéssel vádolták a képviselőt.

Egyre durvább a helyzet

A helyzet odáig fajult, hogy Kozma János és a Csillaghegy a mi kis „falunk” Facebook-csoport adminisztrátora között nyilvános vita bontakozott ki, amely során még a fűkaszálás és a gazirtás közötti technikai különbségek is terítékre kerültek.

Az óbudai Polgármesteri Hivatal közleményében igyekezett magyarázatot adni a kialakult helyzetre. A hivatalos álláspont szerint a tartós esőzések akadályozták a tervezett munkálatok elvégzését, ami a növényzet további burjánzásához vezetett. A hivatal hangsúlyozta, hogy a fűnyírási munkálatok előre meghatározott ütemterv szerint zajlanak, ugyanakkor azt is megjegyezték, hogy számos problémás terület nem önkormányzati, hanem fővárosi vagy állami tulajdonban van.

A közlemény kitért a Holdudvar parknál korábban végzett munkálatok során keletkezett károkra is. A hivatal elismerte, hogy szerződött partnerük tevékenysége során növénybeültetéseket vágtak le, megrongálták az öntözőberendezést, valamint a felázott talajon károsították a gyepet. A vállalkozót felszólították az eredeti állapot helyreállítására, és a kifizetést a helyreállítási munkálatok befejezéséhez kötötték.