A nyugdíjasok kénytelenek visszamenni dolgozni a rezsiemelés és az elszálló infláció miatt
Egyre nehezebb helyzetbe kerülnek a magyar nyugdíjasok, ugyanis a kormány megnövelte a rezsiköltségeket, az infláció pedig az egekben, így olyan nyugdíjasok is rákényszerültek a munkavállalásra, akik az átlagnál magasabb összegű nyugdíjat kapnak havonta.
Az RTL Híradó legfrissebb riportja a nyugdíjasok aktuális helyzetét vette górcső alá a rezsiemelés és az elszálló infláció fényében. Egy nyugdíjas hölgy az RTL Híradónak elmondta, a 230 ezer forintos nyugdíjából is nagyon nehezen tudja kigazdálkodni a 80 ezer forintos villanyszámlát, ezért kénytelen visszamenni dolgozni, persze csak addig, amíg egészsége engedi.
A hölgy árammal fűt, ahogyan még sokan mások is az országban, s akik alacsonyabb összegből tudnak gazdálkodni havonta. A Pénzügyminisztérium által közzétett adatok szerint idén júniusban 161 ezer nyugdíjas dolgozott Magyarországon, ami több mint kétszerese a 2018-as adatoknak.
Tállai András, a tárca parlamenti államtitkára szerint ez annak a 2019-ben hatályba lépett adókedvezménynek köszönhető, melynek értelmében már nem vonják le a 18,5 százalék járulékot a nyugdíjasok havi fizetéséből.
Tállai közlése ellenére a GKI szerint inkább azért állnak ennyire sokan újra munkába, mert egyszerűen képtelenek megélni az alacsony összegű nyugdíjukból, a rezsiemelés, az egyre magasabb élelmiszerárak és az infláció együttes hatása miatt tehát nincs más választásuk, hogy minthogy visszamenjenek dolgozni.
Legutóbb júniusban emelt a nyugdíjak összegén a kormány, akkor 3,9 százalékról döntöttek, így az átlagnyugdíj összege jelenleg 167 ezer forint Magyarországon. A KSH csütörtökön közli az augusztusi infláció pontos mértékét, a kormány pedig a hivatal által közzétett adatok alapján fogja kiszámítani, hogy mennyit emel idén a nyugdíjakon – a pénzromlás mértéke azonban nagy valószínűséggel tovább fog gyorsulni az év végéig.