Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Nyert a Puskás Akadémia, növelte az előnyét a Ferencváros előtt

A Puskás Akadémia rögtön kihasználta a Paks botlását, most már csak abban kell bízniuk, hogy a Ferencváros is pontokat veszít.

Nyert a Puskás Akadémia, növelte az előnyét a Ferencváros előttFotó: A Puskás játékosainak gólöröme az OTP Bank Liga NB I. 23. fordulójában játszott Újpest FC - Puskás Akadémia FC mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2025. március 9-én. MTI/Szigetváry Zsolt
Sport

Kiss László

Szerkesztő

A Paks váratlanul a Zalaegerszeg otthonában vesztett pontokat az 1-1-es döntetlen miatt. Még az 1 pontjuk is veszélyben volt, a ZTE közel állt ahhoz, hogy otthon tartsa a 3 pontot, de ez az eredmény is NB1-es tagságot érhet a következő szezonban.

Erre csak később kaphatunk választ, azt viszont már tudhatjuk, hogy a Puskás Akadémia növelte az előnyét az élen. Immáron 51 ponttal vezetik a bajnokságot az egy meccsel kevesebbet játszott 46 pontos Ferencváros előtt, akik vasárnap a Diósgyőr otthonában fognak játszani.

A PAFC a Nyíregyháza vendége volt szombat este, és már az 5. percben előnybe kerültek Nissila góljával, aki a 30. percben is betalált. Ezzel a duplával hamar biztossá vált a Puskás Akadémia győzelme, azt nem engedték ki a kezeik közül, addig a Nyíregyháza már csak 1 pontra van a kiesés érő 11. helytől.

A Debrecen van közvetlen mögöttük, ádáz csata várható a bennmaradásért, amibe még a Kecskemét is beleszólhat. Gera Zoltán csapata 4 ponttal számol kevesebbet a Nyíregyházához képest.