Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Harminc év után foglalkozik újra Kína a nők jogaival

A kínai propaganda a „gyengébbik nem” győzelmeként aposztrofálja a jogaikat szabályozó törvény felülvizsgálatát, a valóság viszont azt mutatja, hogy amióta Hszi Csinping az ország első embere, sokat romlott a nők helyzete.

...svg content...Fotó: Unsplash/Leo Rivas
Ázsia

Bense Róbert

Szerkesztő

Korábban a #metoo mozgalom totális kontrollja és az aktivisták letartóztatása miatt került középpontba a téma Kínában, ahol legutóbb 2005-ben módosítottak a nőjogi és érdekvédelmi törvényen.

Átfogó korrekcióra viszont 30 éve nem került sor, így nagy kérdés, hogy a mostani alkalommal sikerül-e érdemleges változásokat elérni? A kínai nők mindenesetre nem várnak jelentős javulást, és még maga a pártmédia sem tud dűlőre jutni a lényeges kérdéseket illetően. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Hiába nevezik ugyanis mérföldkőnek a mostani állami kezdeményezést, a nőjogi mozgalmakat továbbra elítélik, azokat nyugati befolyásolásnak tekintik – számolt be róla a The New York Times

Ennél is komolyabb problémát jelent, hogy a szexuális zaklatásokkal kapcsolatos kereseteket többnyire elutasítják, a nők pedig nem mernek a bírósághoz fordulni, hiszen gyakran előfordul, hogy az áldozatoknak kell kártérítést fizetni, vagy éppen a munkájukat veszítik el, ha kiderül az ügy.

Márpedig Kínában kiderül. Ám amennyiben a törvényhozás végre tényleg eljut odáig, hogy felülvizsgálja a szexuális zaklatás jogi meghatározásait és azt megfelelően alkalmazza is, úgy valóban javulhat a nők helyzete az országban.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.