Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Németország nem kockáztat a koronavírus-oltásokkal, a WHO reagált egy esetre

Németország és a WHO is egyetért abban, hogy az idő nem múlhatja felül a biztonságot, ami akár újabb fertőzésekkel és halálesetekkel járhat.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

Németország és a WHO is egyetért abban, hogy az idő nem múlhatja felül a biztonságot, ami akár újabb fertőzésekkel és halálesetekkel járhat.

Mindenki az első koronavírus-vakcinákra vár, rengeteg országban kötöttek szerződéseket a kezdeti szállítmányokról, de még várniuk kell. A jelenlegi állás szerint Oroszország és Kína lehet az első, akik akár már novemberben megkezdhetik a hivatalos védőoltások beadását a COVID-19 ellen. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Németország azonban hangsúlyozta, biztosan nem fogják elsietni a dolgot, és nem kockáztatnak azzal, hogy kockázatos módon megpróbálják lerövidíteni az időt az oltásokig. Anja Karliczek kutatási miniszter egyértelműen azt mondta, nem vállalnak kockázatokat.

Az aljazeera.com beszámolója szerint a miniszter a berlini sajtóeseményen azt mondta, még akkor sem fognak kockázatot vállalni, ha a világ az oltásra vár. „Itt nem fogunk kockázatos rövidítéseket vállalni.”

Ezzel együtt megismételte a júliusi állítását, miszerint nem számít arra, hogy az oltóanyag 2021 közepéig széles körben elérhető lesz. Ez azt jelentené, hogy még hosszú hónapok várnak ránk a vírusban.

A WHO közben dicsérettel illette az egyik oltóanyagot készítő céget, az AstraZenecát, mely nemrég egy megmagyarázhatatlan betegség okán szüneteltette a kísérleteit. Ez az egyik olyan cég, amitől hatalmas mennyiségben rendelnének vakcinákat világszerte.

A WHO szerint is a biztonság az első, és ez az a folyamat, amit folytatni kell, mert egy ember életét sem veszélyeztethetik egy esetlegesen nem biztonságos vakcinával. Az Egészségügyi Világszervezet is kíváncsian várja az oroszok és a kínaiak adatait, akik már a tömeges teszteléseknél tartanak a saját fejlesztéseikkel.

Óriási hírt erősített meg Kína a koronavírus-oltásokról

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.