394,02 Ft
467,74 Ft
58,143 $

5-0-ra ütötte ki Németország a magyar válogatottat

Nagyon rossz napot fogott ki Marco Rossi magyar válogatottja, súlyos vereségbe futottak bele a németek ellen Németország ellen, akik nem hoztak ki mindent magukból.

...svg content...Fotó: Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában játszott Németország - Magyarország mérkőzésen Düsseldorfban 2024. szeptember 7-én. MTI/Szigetváry Zsolt

Marco Rossi nagyon bizakodó volt a mérkőzés előtt, a Nemzetek Ligája első csoportmeccsén. Erős kezdőt küldött pályára, így joggal bízhattunk abban, hogy legalább egy döntetlenre jók lehetünk, aminek nagy értéke lehetne a végén.

A németek azonban lehengerlő módon játszottak, és úgy, hogy nem adtak ki magukból mindent. Rendkívül magabiztosak voltak, számos támadást vezettek, kapufákat lőttek, miközben Szoboszlai Dominik a gólvonalról mentett, akinek a teljesítményére nem lehet panasz. Soron kívül Lassan, de biztosan naposra fordul a borongós időjárás kedden, csak elszórtan lehetnek záporok

Ugyanakkor még így sem volt benne a pakliban egy nagyobb vereség, ami a régi időket idézte. Nem jött ki a lépés, Rossinak lesz mit mondani a meccs után, amiből a lehető leghamarabb fel kell állniuk, mert Hollandia és Bosznia-Hercegovina sem lesz könnyű ellenfél.

Összeomlott a válogatott a végén

Annak ellenére lett súlyos vereség a vége, hogy a csapat 27 percig tartotta magát. Füllkrug szerezte meg a vezetést, aki már az Európa-bajnokságon is nagyot játszott, akkor még csereemberként, ám most megint bizonyított, hogy a kezdőben a helye.

Az első félidőben már nem esett több gól, Musiala az 57. percben köszönt be, amivel kvázi minden eldőlt, különösen azok után, hogy Wirtz nem egész 10 perccel később 3-0-ra módosította az állást. Ekkor már összeomlóban volt a csapat, és ugyan Pavlovic góljával és Havertz büntetőjével 5-0 lett a vége, ennél többet is szerezhettek volna, annyi helyzetük volt.

Fájdalmas vereség mindez, addig a másik oldalon Hollandia egy sokkal szorosabb meccsen nyert 5-2-re Bosznia-Hercegovina ellen. Ezzel jelenleg Németország és Hollandia 3 pontos, addig a magyarok kedden fogadják Bosznia-Hercegovinát, akik ellen mindenképpen nyernünk kellene.