394,66 Ft
464,95 Ft
62,834 $

Viharos és fordulatos meccsen jutott tovább Németország az Európa-bajnokságon

Németország az Európa-bajnokság eddigi legjobb mérkőzését nyerte meg Dánia ellen, mialatt vihar miatt 25 percet állt a játék.

...svg content...Fotó: EPA/GEORGI LICOVSKI

A szombati játéknap első mérkőzésének vesztese Olaszország volt, akik szégyenszemre címvédőként még a legjobb 8 közé sem jutottak be az Európa-bajnokságon. Sőt, Svájc mindenfajta erőlködés nélkül múlta felül az olaszokat, akik közül elsőként Donnarumma kért elnézést, és elismerte, gyengén játszottak.

A németek és a dánok Dortmundban feszültek egymásnak, és a vártnak megfelelően Németország nagyon bekezdett, az első 15 percben több gólt is szerezhettek volna. Ugyan Schlotterbeck góllal köszönt be az első percekben, a VAR-os elemzés végén visszavonták a találatot. Soron kívül Magyar Péter rendszerváltást akar

Schmeichelnek nem egy nagyobb védést kellett bemutatnia, arra azonban nem számíthattunk, hogy egy óriási vihar miatt 10 perccel az első félidő rendes játékideje vége előtt félbeszakítják a mérkőzést. Nagy villámok, hatalmas eső csapott le, amit méretes jégdarabok követtek, félelmetes mennyiségű víz került a pályára, és a lelátók egy részére.

Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!

25 perc állt a játék a bizonytalan időjárás miatt, majd amikor visszatértek a játékosok a pályára, ott folytatták, ahol azt korábban abbahagyták. Havertz veszélyeztetett egészen közelről, amit Schmeichel parádésan védett. Sőt, Andersen egy lecsorgó labdából vezetéshez juttatta Dániát, legalábbis úgy tűnt.

A VAR-os elemzés végén annullálták a gólt, körülbelül 1-2 centiméteren múlt, hogy a védő ne legyen lesen. 1 perccel később megint Andersen került főszerepbe, miután a kezéről megpattant labda miatt büntetőt ítélt a játékvezető, amit Havertz rendkívüli pontossággal értékesített. A dánok előtt is akadtak lehetőségek, Hojlund ziccerébe Neuer kapott bele, addig Havertz mindent eldönthetett volna az 59. percben.

Hiába a ziccer, mellépöccintett, miközben a németet büntetőt reklamáltak lerántás miatt, amit nem kaptak meg. A 68. percben dőlt el a továbbjutás Musiala góljával, de Dánia így is büszke lehet, mert feladták a leckét Németországnak, és másképpen is alakulhattak volna az események. Füllkrug a változatosság kedvéért csereként ismét betalált, de a hosszabbításban szerzett gólját elvették a VAR-szobában, majd Havertz ziccerét védte Schmeichel, így maradt a 2-0.