Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Nem mindegy, milyen szaloncukrot vásárolunk karácsonyra

Mivel idén a koronavírus-járvány miatt többen dönthetnek úgy, hogy személyes vásárlás helyett inkább az online felületeken szerzik be a finomságokat az ünnepekre, ezért érdemes lesz odafigyelni arra, hogy éppen melyik gyártót választjuk.

...svg content...Pilisvörösvár, 2013. december 9. Különféle ízesítésû szaloncukrok a Szamos Marcipán Kft. pilisvörösvári üzemében 2013. december 9-én. MTI Fotó: Máthé Zoltán
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Mivel idén a koronavírus-járvány miatt többen dönthetnek úgy, hogy személyes vásárlás helyett inkább az online felületeken szerzik be a finomságokat az ünnepekre, ezért érdemes lesz odafigyelni arra, hogy éppen melyik gyártót választjuk.

A Világgazdaság elemzéséből kiderült, hogy a gazdasági krízis ellenére a szaloncukrok vásárlásában idén nem várható visszaesés, és a zselés édességek iránti keresletet 2020-ban sem tudják majd kielégíteni, így jól tesszük, ha még időben beszerezzük karácsonyfánk ízletes díszeit. Soron kívül Megkezdődött a Deák téri késelés tárgyalása: az elkövető jogos önvédelemre hivatkozik

Hazánkban átlagosan évi 6,5 milliárd forint értékben veszünk szaloncukrot. Idén jelentős, akár 10-12 százalékos drágulás várható – a legolcsóbb szaloncukrok kilogrammos ára 900 forint, míg a legdrágábbaké 15 ezer forint körül alakulhat.

Mennyiségben és értékben is jelentős a növekedés a prémium termékek esetében, amelyeknél mellőzik a mesterséges adalékanyagok és ízfokozók használatát. Ezek csomagolása celofán helyett selyempapír és szanitol, ezért ízükön túl a kinézetük is passzol a karácsonyi hangulathoz.

Egyre elszaporodtak az üzletek polcain az édes-sós és cukormentes szaloncukrok is. Utóbbiak főként a fogyókúrázók és a cukorbetegek körében népszerűek, hiszen kalóriatartalmuk alacsonyabb a hagyományos édességekhez képest. Több helyen kaphatóak már sós-karamellás szaloncukrok is, de zserbós, mákos bejglis vagy akár almás pités ínyencségekkel is találkozhatunk a bevásárlóközpontokban.

A szaloncukoripar évente körülbelül 3,5 ezer tonna szaloncukrot gyárt. Idén az online forgalom kerülhet előtérbe, a koronavírus-járvány második hulláma következtében ugyanis sokan az interneten fogják megrendelni a finomságokat. A legnagyobb mennyiségben a közép-árkategóriába tartozó édességeket vásárolhatják majd meg, a szaloncukor átlagos kosárértékét pedig 15 ezer forintra becslik a szakértők.

Őrült meccsen vesztett pontokat a Liverpool, nyert a City és a Chelsea

Egy több mint őrült meccsen van túl a Liverpool, aminek pontvesztés lett a vége, Szoboszlai Dominik csereként kapott lehetőséget egy rövidebb pihenő követően.

Hamarosan egy hasznos új funkcióval bővül a Google böngészője

A Chrome kap egy beépített eszközt, amivel egy kattintás lesz kideríteni, mennyire megbízható egy oldal.

Szigorúbb környezetvédelmi előírásokkal sújtják a debreceni katódgyárat

A környezetvédelmi hatóság jelentősen megszigorította az épülő debreceni katódgyár működési feltételeit, beleértve a kibocsátási normákat és a zajszint ellenőrzését is.