Nem csupán sci-fi, hanem valóság lehet hamarosan a Jurassic Park
A Neuralink fejlesztője szerint jelenlegi technológiáink segítségével nemsokára realizálható öltetté válhat a Jurassic Park.
Max Hodak legutóbbi Twitter-bejegyzésében arról filozofálgatott, hogy egyáltalán nem elrugaszkodott ötlet a Jurassic Parkban látottak megvalósítása, és bár genetikai szempontból eltérő létformákat alkothatnánk meg, 15 évig tartó tenyésztés során akár új állatfajokat is létrehozhatnánk.
A Jurassic Park és Jurassic World összesen öt mozifilmet foglal magába, a hatodik epizód pedig már készülőfélben van. A Michael Crichton novelláit felelevenítő filmek központi szerepében természetesen az őshüllők állnak, melyeket a jelenlegi genetikai tudásunk alapján korántsem lenne nehéz feladat életre keltenünk Hodak szerint.
A szakember úgy gondolja, semmi akadálya nincs annak, hogy istent játsszunk, hiszen a génmódosításokkal és az örökítőanyagok szaporításával megvédhetnénk a ritka növény- és állatfajokat a tömeges kipusztulástól – olvasható a Futurism magazin tudósításában.
„A biodiverzitás nagyon értékes dolog, a fenntarthatóság szintén kulcsfontosságú tényező, de elég itt leállnunk? Miért nem hozzuk létre saját biodiverzitásunkat egy teljesen új eljárással?” – tette fel a kérdést tweetjében Hodak.
Miközben évtizedek óta azon fáradoznak a környezetvédők, hogy megmentsék a kipusztulás szélére sodródott fajokat, addig genetikusok felvetették annak az ötletét, hogy feltámasszák a már kihalt egyedeket.
Amíg tudományos perspektívából szemlélve logikus megoldásként értékelhető a módszer, addig mások felhívták a figyelmet, nem lenne éppen kifizetődő az eljárás, hiszen az ökoszisztémát alapjaiban boríthatnák fel vele, nem mellesleg arra ösztönözhetnék a nagyvállalatokat és nagyüzemeket, folytassák csak nyugodtan a termelést, semmilyen következményei sem lesznek a klímaváltozásnak és a környezetszennyezésnek.