Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Nem bírják a gyermekek a járvány miatt rájuk nehezedő lelki megterheléseket

A legújabb német felmérésből kiderült, hogy a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos stresszt és fáradtságot nemcsak a felnőttek, hanem az egészséges, fiatal gyerekek is megsínylik, főként azok, akik szegényebb sorsú családba születtek.

...svg content...Bukarest, 2021. február 8. Gyerekek egy bukaresti iskolába érkeznek 2021. február 8-án, amikor a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások enyhítéseként újrakezdõdik a tanítás az általános iskolákban azokon a romániai településeken, ahol a fertõzöttség lakosságarányosan nem ér el egy bizonyos szintet. MTI/EPA/Robert Ghement
Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Hamburg-Eppendorf Egyetemi Kórházközpont által készített tanulmányból kiderült, hogy háromból egy német gyermek pandémiához köthető szorongással, depresszióval és pszichoszomatikus eredetű panaszokkal, úgymint fejfájással és gyomorbántalmakkal küzd.

Az AP hírügynökség értesülései szerint a legérzékenyebben érintett fiatalok szegényebb családokban élnek, legtöbbjük bevándorló felmenőkkel rendelkezik, és aránytalanul szerényebb körülmények között élnek. Soron kívül Visszatér az angol bajnokság, a Chelsea, az Arsenal és a City is pályára lép

A kutatás főszerzője, Ulrike Ravens-Siberer elmondta, még azok a gyerekek sem képesek alkalmazkodni a bezártsághoz és szociális izolációhoz, akiknek korábban sikerült megbirkózni a mentális problémákkal. A szakértő hozzátette, súlyos gondot jelent, hogy egyesek sorozatos fizikai és lelki bántalmazásnak vannak kitéve, az otthonmaradás miatt pedig tovább súlyosbodhat az állapotuk, ezért feltétlenül szükséges lenne rajtuk segíteni.

Zárlat alatt az oktatási intézményeknek folyamatos kapcsolatot kellene tartania a diákokkal, akik ki vannak éhezve a tanulásra, valamint azt sem szabad elfelejteni, hogy a depresszió egy idő után motivációvesztéssel jár, amit később nehéz lesz orvosolni.

A felmérés készítői összesen ezer 17 évnél fiatalabb gyermeket és másfél ezer szülőt kérdeztek meg a december és januárban elvégzett online közvélemény-kutatás során, amely alapján kimutatták, hogy ötből négy fiatal úgy érzi, romlott a lelki állapota a pandémia alatt.

Elmondásuk szerint sokkal többet veszekednek szüleikkel, a távoktatást is nehezen viselik, továbbá összetöri őket lelkiekben, hogy nem találkozhatnak sem a barátaikkal, sem idősebb rokonaikkal. Mindezeken felül egészségtelenül táplálkoznak, kevesebbet mozognak és sportolnak, illetve több időt töltenek el számítógépek és okostelefonok képernyői előtt.

Emberöléssel kapcsolatos bűnpártolással vádolják a körözött 16 éves nyíregyházi lányt

A fiatalt emberöléssel kapcsolatos bűnpártolással vádolják, mert egy két évvel ezelőtti gyilkosságnál segédkezett a nyomok eltüntetésében.