Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,75 Ft
Euró
394,02 Ft
Font
458,77 Ft
Bitcoin
64,306 $

Nem állt le a tömegpusztító fegyverek beszerzésével Irán

A bajor állami hírszerzés múlt heti jelentésében közölte, hogy Irán 2020-ban is folytatta a tömegpusztító fegyverek beszerzésére tett törekvésekeit.

Kazem Garib Ábádi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséghez akkreditált iráni nagykövet távozik a bécsi Grand Hotelbõl 2021. április 20-án, ahol az iráni atomalku felélesztését célzó többhatalmi egyeztetések zajlanak. A találkozón Irán és a 2015-ös atomalku jelenlegi tagjai, Franciaország, Nagy-Britannia, Németország, Oroszország, valamint Kína képviselõi vesznek részt az Európai Unió elnöklése mellett. Az egyeztetések fõ célja egyrészt az, hogy az Egyesült Államok visszalépjen az atomalkuba, másrészt az, hogy Irán tartsa be a megállapodásban foglaltakat. Az Egyesült Államok delegációja egy külön épületben gyûlt össze, mivel Irán elutasította azt, hogy közvetlenül tárgyaljon az amerikaiakkal. MTI/AP/Lisa Leutner
Külföld

Kornis Vivien

Szerkesztő

Az olyan államok mint Irán, Észak-Korea, Szíria és Pakisztán továbbra sem hagy fel az arra irányuló törekvéseivel, hogy bővítse a fegyverarzenálják a tömegpusztító fegyveres gyártásával és folyamatos korszerűsítésével – olvasható a Bajor Alkotmányvédelmi hivatal jelentésében. 

A The Jerusalem Post beszámolója szerint a hírszerzés azt állítja, hogy ezek az országok ennek érdekében a szükséges gyakorlati ismereteket és megfelelő alkatrészeket üzleti kapcsolatok létesítésével próbálnak beszerezni, méghozzá olyan csúcstechnológiával rendelkező országok cégeivel, mint Németország.  Soron kívül Órákon belül nagy bejelentéseket tehet a kormány

A titkosszolgálat 380 oldalas dokumentumában azt írja, hogy Irán kémtevékenységének középpontjában továbbra is Németország, illetve az ellenzéki csoportok belföldi és külföldi megfigyelése áll. 

A jelentés szerint az iráni rezsim legfontosabb közel-keleti szövetségesének, a Hezbollah félkatonai szervezetnek 30 tagja van Bajorországban, Németországban pedig összesen 150. Németország kormánya tavaly betiltotta a Hezbollah tevékenységeit, a szervezetet pedig az Egyesült Államok, Kanada, az Arab Liga, az Egyesült Királyság, Hollandia, Izrael, és számos más ország is terrorszervezetként tartja számon.

Ezekkel a gólokkal kaptak ki Szoboszlaiék a liverpooli derbin (videó)

Szoboszlai Dominik visszatért a Liverpool kezdőjébe, de ez sem hozott szerencsés, és Jürgen Klopp a 63. percben lecserélte.

Órákon belül nagy bejelentéseket tehet a kormány

Az üzemanyag-helyzet központi témaként szolgálhat a közelgő Kormányinfón, aminek ideje alatt Gulyás Gergely miniszter fog válaszolni a kérdésekre.