Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Negatív rekord: 1374 új fertőzöttet és 20 elhunyt beteget regisztráltak az elmúlt 24 órában

A pénteki nap folyamán is tovább emelkedett az országban regisztrált koronavírus-fertőzöttek, és a vírusfertőzés következtében elhunytak száma.

...svg content...Tiszaújváros, 2020. október 8. Katonák és rendőrök védőfelszerelésben a Tiszaújváros határában fekvő mobil lakóparkban 2020. október 8-án. Ezen a napon Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium (HM) parlamenti államtitkára a lakópark fertőtlenítéséhez kapcsolódó sajtótájékoztatót tartott itt, amelyen kijelentette, hogy Tiszaújváros a bajban is számíthat a Magyar Honvédségre. A munkások által lakott telepen biológiai fertőtlenítést végzett a honvédség, a katonák mintegy nyolcórás munkával fertőtlenítették és vírusmentesítették a külső és belső felületeket, valamint a lakó- és szociális helyiségeket. MTI/Vajda János
Belföld

Takács Petra

Szerkesztő

A pénteki nap folyamán is tovább emelkedett az országban regisztrált koronavírus-fertőzöttek, és a vírusfertőzés következtében elhunytak száma. Legutóbb október 2-án regisztráltak 1300 fölötti új esetet, akkor 1322 új fertőzöttről számoltak be a hatóságok.

1374 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 36.596 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 20 beteg, így az elhunytak száma 933 főre emelkedett, 9683-an pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 25 980 fő. Az aktív fertőzöttek 33%-a, az elhunytak 47%-a, a gyógyultak 34%-a budapesti. A kórházaknál elrendelt új, dinamikus adatszolgáltatás alapján 1174 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 110-en vannak lélegeztetőgépen. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

A járvány második hulláma zajlik Magyarországon. Nő a fertőzöttek száma, és ezzel együtt akár egy napon belül is dinamikusan nő és változik a kórházi ápolást igénylők és a lélegeztetett betegek száma is. Ezért, ahogy az az Operatív Törzs csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzott, az egészségügyi védekezés, a kórházi munkaszervezés és az esetleges vezénylések hatékony megszervezése érdekében a kórházaktól még teljesebb körű, valós idejű adatszolgáltatást kértünk a kórházban ápolt koronavírusos betegek és a lélegeztetést igénylők számáról.

A kormány célja, hogy az ország működőképességét megtartsuk, és ne hagyjuk, hogy a vírus megbénítsa a mindennapokat. Ehhez azonban az általános óvintézkedések betartására van szükség. A kormány a védelmi intézkedések meghatározásánál a járványról szóló nemzeti konzultáció eredményét is figyelembe veszi. A magyar emberek által legtámogatottabb védelmi intézkedések többek között: a maszkviselés, a rendezvények korlátozása, az országhatár lezárása, és a távolságtartás.

Felhívjuk a figyelmet, hogy kötelező a maszk használata az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, színházakban, a bevásárló központok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint ügyfélfogadási irodákban is. 23 óra után a vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket be kell zárni. 

A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerüljük azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsuk a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossunk kezet. Akinél külföldi tartózkodás vagy egyéb ok miatt hatósági házi karantént rendeltek el, az szigorúan tartsa be. Bárki, akinek tünetei vannak, az ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát. 

Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérjük, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására. A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van érvényben. Az idősotthonok fenntartóinak pedig mindent meg kell tenni a fertőzések elkerüléséért.  Ha egy szociális intézményben vagy bárhol más közösségben gócpont alakul ki, akkor a járványügyi bevetési egység megteszi a szükséges intézkedéseket.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (12 372) és Pest megyében (4699) azonosították a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Győr-Moson-Sopron (2155), Borsod-Abaúj-Zemplén megye (1849), Hajdú-Bihar (1685), Csongrád-Csanád (1603), Szabolcs-Szatmár-Bereg (1584), Fejér (1509), Komárom-Esztergom (1059) és Veszprém (974). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Békés (486).