Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

„A NATO katonai kapacitásának növelése lerombolhatja az európai biztonsági struktúrát”

„A NATO katonai kapacitásának növelése lerombolhatja az európai biztonsági struktúrát”

„A NATO katonai kapacitásának növelése lerombolhatja az európai biztonsági struktúrát”
Fotó: Jens Stoltenberg NATO-főtitkár sajtóértekezletet tart a NATO madridi csúcstalálkozójának második napi ülése után az Ifema kongresszusi és kiállítási központban 2022. június 30-án. MTI/EPA-EFE/ZIPI

A szakértő elmagyarázta, ezek az intézkedések olyan negatív hatásokkal járnak, amelyek nem állnak összhangban a globális béke érdekeivel.

Li Lifan, a Sanghaji Oroszországért és Közép-Ázsiáért Társaság ügyvezető igazgatója hétfőn arról nyilatkozott, miszerint a NATO katonai potenciáljának támogatása „fokozhatja a szövetségen belüli feszültségeket, valamint lerombolhatja az európai biztonsági struktúrát”.

A cikk a videó után folytatódik

Elmagyarázta, hogy mindez a NATO törekvéseinek része, amely a keleti terjeszkedést is magában foglalja, ezt azonban leginkább azért teszik, hogy egyes kelet-európai országokat „inspiráljanak és félrevezessenek”.

Majd hozzátette, ehhez olyan intézkedésekre van szükség, amelyek a pénzügyekre és a szervezeti struktúra felállítására is kiterjednek, ezt azonban lehetetlen azonnal végrehajtani, sőt, olyan negatív hatásokkal jár, amelyek nem állnak összhangban a globális béke érdekeivel.

A szakértő a NATO madridi csúcstalálkozóján hozott döntést kommentálta, miután közölték, hogy megnövelik a katonai jelenlétet a keleti szárnyon, valamint 40 ezerről több mint 300 ezer főre emelik a Reagáló Erők számát – derül ki a TASS cikkéből.

A csúcstalálkozót követően a NATO egy új stratégiai koncepciót hagyott jóvá, amely a szövetség következő 10 évre szóló ütemtervét tartalmazza, ebben pedig Oroszországot nevezték meg „a legjelentősebb és legközvetlenebb fenyegetésként”, Kínát pedig „rendszerszintű kihívásnak” titulálták.