Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A NASA célja, hogy mesterséges csillagot bocsásson fel az Egyesült Államok fölé

Az objektum megfigyelésével finomíthatják a különböző vizsgálati módszereket.

...svg content...Fotó: Unsplash
Világűr
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

A NASA célja, hogy még az évtized vége előtt egy mesterséges csillagot bocsásson fel az Egyesült Államok fölé. A beszámoló szerint a Landolt misszió, amelyet Arlo Landolt csillagászról neveztek el, 2029-ben veszi kezdetét, a projektben pedig egy mesterséges csillagot fognak eljuttatni bolygónktól mintegy 36 ezer kilométeres távolságba.

Jamie Tayar, a Floridai Egyetem munkatársa szerint az egyik cél az, hogy az eszközt vizsgálva kidolgozzák, miként lehet megállapítani, ha egy másik csillag körül keringő bolygón vannak óceánok. „Minden egyes csillag esetében pontosan tudnunk kell, hogy mennyi energia érkezik a csillagból, pontosan milyen messze van a bolygó, és így tovább” – magyarázta. Soron kívül Izrael kiiktatta a Hamász vezérét, de a háború nem ért véget

A mesterséges csillag valójában egy CubeSat típusú műhold lesz, az űreszköz az első évben szinkronizált pályán fog keringeni az Egyesült Államok felett. A műhold ismert mennyiségű fotont bocsát majd ki, ezt pedig meg lehet figyelni a földi teleszkópokkal – írja a 24.hu az IFLScience beszámolója alapján.

Peter Plavchan, a George Mason Egyetem docense kiemelte: a küldetés lehetővé teszi, hogy újrakalibrálják csillagok millióinak fényességét. Ilyen méréseket csak egy űrben keringő mesterséges csillaggal lehet elvégezni – jegyzik meg a cikkben. De a misszió az űrkutatás és csillagászat számos területének mérési módszereit javíthatja.

Korábban arról is beszámoltunk, hogy a Földtől másfél millió kilométerre hárított el vészhelyzetet az Európai Űrügynökség. Mint kiderült, a Gaia missziója komoly veszélyben volt, végül sikerült megoldást találni. Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy pár héten belül szabad szemmel is látható lesz egy csillag, ugyanis hamarosan robban.

Shane Tusup eddig hallgatott, nagyon keményen üzent Hosszú Katinkának

Shane Tusup keményen üzent Hosszú Katinkának, amire minden bizonnyal lesz válasz az olimpiai legenda részéről.

A tudósok szerint olyan napkitörések jöhetnek, amikre rég volt példa

Az egyik szakértő hangsúlyozta: a következő hónapokban tovább fokozódhat a napkitörések, geomágneses viharok előfordulása, amelyek intenzívebb sarki fényt és potenciálisan veszélyes napviharokat okozhatnak a Földön.