Nagyon súlyos következményei lehetnek a halálos Trump-tüntetésnek Washingtonban
A jelentések szerint az FBI és az NYPD is figyelmeztette a Capitolium kapitányságát a halálos áldozatokkal járt zavargások előtt.
A jelentések szerint az FBI és az NYPD is figyelmeztette a Capitolium kapitányságát a halálos áldozatokkal járt zavargások előtt.
Összesen öten haltak meg a szerdán történt erőszakos tüntetés következményeként, köztük egy rendőrrel és a légierő veteránjával, akit egészen közelről lőttek mellkasba. A nyomozás zajlik a háttérben és eddig legkevesebb huszonöt embert vádolnak terrorizmussal.
A Pentagon közben felkészül az újabb potenciális terrorcselekményekre Donald Trump távozása és Joe Biden beiktatása előtt. Az amerikai elnök nem lesz ott az utódja ceremóniáján, ami csak olaj lehet a tűzre az erőszakos szimpatizánsok számára.
A Sputnik News a cikkében arról írt, hogy az FBI és az NYPD a zavargások előtt figyelmeztette a Capitolium védelméért felelős rendőrkapitányságot egy esetleges erőszakos cselekményről. Az NBC News szerint a New York-i Rendőrkapitányság és a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) az erőszak kockázatáról tájékoztatta a capitoliumi rendőrséget.
Ennek ellenére a védelem messze nem úgy működött, mint kellett volna, és több ezer ember juthatott be arra a területre, ahová egynek sem szabadott volna. A közösségi média az egyik leghatékonyabb módszere annak, hogy feltérképezzék a helyzetet, mivel a szélsőségesek közül sokan aktívak ezeken a platformokon.
Emiatt több felelőse is lehet a kialakult helyzetnek, mely áldozatokkal járt, hiszen az épületet nem készítették fel egy ilyen támadásra, és tévesen ítélhették meg a hírszerzés információit. A napvilágra került videók szintén bizonyítják, hogy a Capitolium őrei felkészületlenek voltak.
A jelentés szerint egyértelmű bizonyítékok vannak arra vonatkozólag, hogy a szélsőségesek egy része a közösségi médián keresztül tette közzé az épület megrohamozásának tervét. A terv a Capitoliumot elfoglaló hadművelet néven futott.
Ez újabb kérdéseket vet fel, hogy a szövetségi biztonsági ügynökségek mennyire vették komolyan az aktivisták posztjait, és a bűnüldöző szervek miért nem avatkoztak be, amikor támadás érte az épületet, ami csak azt követően történt meg, hogy a tüntetők már bejutottak az objektumba.
Az NBC egyik forrása, aki az FBI-nál tölt be fontos szerepet magas rangú tisztviselőként, azt mondta, a közösségi média csak egy része a teljes hírszerzésnek, és noha azon belül tapasztaltak néhány fenyegetést, a nyomozók eddig nem találtak arra bizonyítékot, hogy egy szervezett cselekményről volt szó. A forrás korábban úgy fogalmazott, a hatóságoknak semmi jelzésük nem volt arra vonatkozólag, hogy erőszak fenyegetettségének lennének kitéve.