Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Nagy Márton: az e-kereskedelem, az élelmiszer és a gyógyszerkereskedelem hajtja a hazai kiskereskedelmet

A miniszter a hazai gyógyszeripar fontosságáról beszélt egy konferencián.

...svg content...Fotó: MTI/Lakatos Péter
Gazdaság

Takács Petra

Szerkesztő

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (Magyosz) által szervezett konferencián hangsúlyozta, a gyógyszeripar kiemelt jelentőséggel bír a magyar gazdaság számára.

A miniszter rámutatott, a magyar gazdaság jelentős mértékben függ a külső gazdasági környezet alakulásától: példaként említette, hogy a német gazdaság lassulása visszavetette a magyar exportot, ami kihatott az ipari termelésre is. Soron kívül Deutsch Tamás Magyar Péterről: durva, agresszív és lenéző mindenkivel

Ugyanakkor optimizmusát fejezte ki a 2024-es év kapcsán, s jelezte, hogy a kormány 3,4 százalékos GDP-növekedést vár. Hozzátette, a cél eléréséhez szoros együttműködésre van szükség a vállalkozói szektorral, különös tekintettel a gyógyszergyártókra.

A konferencián a magyar gazdaság jelenlegi helyzetéről is szó esett: Nagy Márton szerint a hazai fogyasztás helyreállt, amit a kiskereskedelmi forgalom bővülése is alátámaszt. A növekedés mögött olyan területek állnak, mint az e-kereskedelem, az élelmiszer-kereskedelem és a gyógyszeripar. Az autóértékesítések terén is pozitív változások történtek, különösen a használt autók piacán, ahol 10 százalékos növekedést regisztráltak.

A gyógyszeripar helyzetéről szólva a miniszter megjegyezte, hogy bár a kereslet emelkedik, a termelés egyelőre nem tartja vele lépést, főleg az export gyengesége miatt. A hazai gyógyszergyártás fellendülése az export újbóli növekedésétől függ. Emellett kiemelte, a szektor nemcsak gazdasági, hanem stratégiai jelentőségű is, hiszen az innováció és a kutatás-fejlesztés terén kimagasló eredményeket ér el.

A Magyosz elnöke, Greskovits Dávid, a konferencián elmondta, Magyarország a világ egyik legjelentősebb gyógyszerexportőre, ami a hazai gyártók versenyképességét bizonyítja. A magyar gyógyszeripar nemzetközi összehasonlításban is kimagasló bruttó hozzáadott értéket produkál, és az ágazat kutatás-fejlesztési ráfordításai messze meghaladják a feldolgozóipar átlagát. Az egy főre jutó k+f kiadásokban a gyógyszeripar több mint 3 millió forinttal vezet, szemben más iparágak jóval alacsonyabb értékeivel.