Nagy döntésre szánta el magát a Facebook
Mark Zuckerberg, az alapító maga jelentette be, hogy a Facebook jövőben kevesebb politikai tartalmat fog megjeleníteni, és ezzel együtt nem ajánlanak többé politikai szervezeteket a felhasználóknak.
Az amerikai választások során és az azt követő kialakult konfliktusok ismét rámutattak arra, hogy a politika milyen negatív hatással lehet az emberekre a közösségi médiában. A Facebook a világ egyik legfontosabb „hírcsatornája”, amit sokan bizonyos szerveződésekre, csoportosulásokra használnak fel.
Rengeteg különféle politikai csoport, szervezet található az oldalon. A vezérigazgató azt mondta, hogy a jövőben arra fognak törekedni, hogy ezeket a politikai jellegű bejegyzéseket jobban elrejtsék a felhasználók hírcsatornái elől.
A közösségi frissítés célja, hogy egészséges és pozitív interakciók szülessenek a Facebookon, ahol az utóbbi időben szintén érezhetően sok volt a politikai tartalom. Zuckerberg hangsúlyozta, jelenleg olyan lépéseket fontolgatnak, amik lehetővé teszik a hírcsatorna politikai tartalmának csökkentését.
A visszajelzések alapján is az volt leszűrhető, hogy az emberek nem szeretnék, ha a politika és a harc határozná meg az irányvonalat. A civil és politikai csoportok egyértelműen szembesülni fognak a Facebook új szabályrendszerének hátrányaival, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy a platformon korlátozni fog bizonyos tartalmak elérését, ahelyett hogy azt teljes mértékben törölnék.
Mint arról az RT is beszámolt, ennek alapján ezeket az oldalakat egyszerűen eltávolították a Facebook „ajánlások” lapjáról, még a 2020-as elnökválasztás előtt. Ez a döntés a jövőben is érvényben marad, tehát a világ legnagyobb közösségi médiás felülete kissé háttérbe fogja szorítani a politikát.
Új módszerekkel igyekszik elejét venni a holokauszttagadásnak a Facebook
Egyfajta finomhangolásról van szó, de ahogyan az alapító is fogalmazott, azt tervezik, hogy hosszú távon a civil és politikai csoportokat kivegyék az ajánlottak listájáról. A Facebook globális szinten tenné ezt meg, így nemcsak Amerikáról van szó.
Fontos megjegyezni, hogy a Facebook nem tiltja meg a politikai beszélgetéseket, eszmecseréket az emberek között, akik továbbra is folytathatják ezen tevékenységüket, egyszerűen csak nem lesznek ott az ajánlott tartalmak között.