Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Rendszerben lehet majd kikeresni, hogy egy párt ellopta-e az ajánlásainkat

Az eddigiek során adatigényléshez kellett folyamodni, hogy kiderüljön, vajon más párt felhasználta-e a leadott ajánlásainkat.

...svg content...Karácsony Gergely zuglói polgármester, három ellenzéki párt (MSZP-Párbeszéd-DK) fõpolgármester-jelöltje (b3) és Barabás Richárd, a Párbeszéd szóvivõje (b2) egy járókelõvel beszélget Budapesten, a Nyugati téri aluljáróban sajtótájékoztatójuk kezdete elõtt 2019. június 5-én. Elindult az ajánlásgyûjtés a fõvárosban az ellenzéki fõpolgármester-jelölti elõválasztás második fordulójára, amely június 20-án indul és június 26-ig tart majd. MTI/Balogh Zoltán
Belföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Nagy Attila, a Nemzeti Választási Iroda elnöke elárulta az Indexnek, hogy a jövőben majd a választópolgárok saját maguk kereshetik vissza egy online rendszerből, hogy kinek az ajánlóívét írták alá az országgyűlési választások előtt.

Az NVI elnöke elmondta, hogy eddig erre csak adatigényléssel lehetett visszakeresni, ezzel az új módszerrel viszont ki tudjuk deríteni, hogy egy másik párt felhasználta-e ajánlásunkat, azaz ellopta-e. Soron kívül Korlátozottan ugyan, de újraindult a vasúti közlekedés a Déli pályaudvaron

Nagy Attila beszámolója szerint már zajlanak ezzel kapcsolatban a fejlesztések és a tervek szerint már a 2022-es országgyűlési választásokra is kész lehet a rendszer. Amennyiben nem sikerül addig befejezni, legkésőbb 2026-ra ez már meglesz.

Az NVI elnöke jelezte, hogy ebbe a rendszerbe sem fog minden ajánlás bekerülni, egészen az első 500 leadott ajánlásig fogják vizsgálni ezeket. Ennek egyszerű oka van, az egyéni jelöltséghez mindössze 500 ajánlás kell, azon túl nem fogják ezeket nézni.

Nagy Attila jelezte, hogy az átjelentkezéseken is módosítani fognak, a választók ugyanis majd a választás előtti kilencedik napig jelentkezhetnek majd át egyik választókerületből a másik, ezt követően befagyasztják a lehetőséget.

Mint fogalmazott, ennek elsősorban az a célja, hogy a választási irodák felkészülhessenek a nagy tömeges fogadására és ne várjanak még az urnák zárása után is nagy sorok a szavazásra.