Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Munkajogi szabálysértések az Apple-nél: egy kínai vállalkozó elismerte a vádakat

Mint kiderült, a tajvani vállalat – mely az iPhone-ok gyártása miatt kulcsfontosságú – hétfőn elismerte, hogy a gyárban alkalmazott diákok munkakörülményei nem feleltek meg a megszabott munkafeltételeknek.

Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Mint kiderült, a tajvani vállalat – mely az iPhone-ok gyártása miatt kulcsfontosságú – hétfőn elismerte, hogy a gyárban alkalmazott diákok munkakörülményei nem feleltek meg a megszabott munkafeltételeknek.

Egy Bloomberg-jelentésre reagálva a cég úgy nyilatkozott, hogy miután a techmulti bizonyítékot talált a jogsértésre, azonnal felfüggesztette velük a munkakapcsolatot, és megpróbálta leleplezni őket. Soron kívül Nagyon jól járnak a SZÉP-kártyások: jön az új zseb és a megemelt keretösszeg

A Pegatron „tévesen osztályozta a hallgatókat programjukban, és dokumentumokat hamisított annak érdekében, hogy leplezze a szabályok megsértését, és a hallgatók számára biztosított éjszakai túlórázási lehetőséget” – idézte a Bloomberg az Apple nyilatkozatát. Az alkalmazottak „rendkívüli erőfeszítéseket tettek” a szabálysértések leplezésére, a cég pedig jelenleg próbaidőn van a további intézkedésekig. A vállalat egyébként kulcsfontosságú a gyártás szempontjából, hiszen a legújabb iPhone 12 alkatrészeinek gyártásában is részt vesz.

A Pegatron azt is megosztotta, hogy több hallgatót azonosítottak olyan területeken, éjszakai műszakban, mely nem volt szakterületük, így az nem felelt meg az előírásoknak. A diákokat eltávolították a gyárakból, visszaküldték őket otthonaikba, majd kompenzálták őket az elszenvedett kellemetlenségekért.

A munkavállalói jogok megsértésének esete nem újdonság az Apple történetében, 2013-ban felröppent a hír, miszerint a Pegatron alacsony béren tartja a dolgozókat, továbbá igazságtalanul eszközölt levonásokat egyik sanghaji gyárában. Az Apple korábban is tett erőfeszítéseket termelési folyamatainak optimalizálására, a shenzheni gyári dolgozók bánásmódjával kapcsolatos 2010-es kritikák hatására.