Sokkal régebbiek lehetnek az egyiptomi múmiák, mint eddig gondoltuk
Egy új lelet az egész történelmet átírhatja.
A nemesi származású Khuwy felfedezése azt mutatja, hogy az egyiptomiak már 1000 évvel a feltételezett időpont előtt fejlett balzsamozási módszereket alkalmaztak. Az ókori egyiptomiak már 1000 évvel korábban végeztek is kifinomult mumifikálást halottaikon, mint eddig gondolták – derül ki egy új bizonyítékból, amely a történelemkönyvek átírásához vezethet.
A 2019-ben felfedezett, Khuwy nevű magas rangú nemesember konzervált testéről kiderült, hogy jóval idősebb a feltételezettnél, és valójában az egyik legrégebbi, valaha felfedezett egyiptomi múmia. A testet az Óbirodalom idejére datálták, ami azt bizonyítja, hogy a mumifikálási technikák mintegy 4000 évvel ezelőtt már igen fejlettek voltak.
A test mumifikálási folyamatának és a felhasznált anyagok kifinomultságát – beleértve a kivételesen finom vászonkötést és a kiváló minőségű gyantát – csak 1000 évvel későbbre várták. Salima Ikram professzor, a kairói Amerikai Egyetem egyiptológia tanszékének vezetője és a mumifikáció történetének egyik vezető szakértője az Observernek elmondta:
(Guardian)