Először „csomagolták ki” digitálisan egy egyiptomi uralkodó 3500 éves múmiáját
I. Amenhotep fáraó mumifikálódott maradványait első alkalommal vizsgálták meg digitális módszerrel, melynek segítségével jóformán „ki lehet csomagolni” a múmiát.
A múmia 1881-es felfedezése óta furdalta a kíváncsiság a tudósokat, most azonban egyiptomi szakemberek egy új technológia segítségével feltárták I. Amenhotep fáraó mumifikálódott maradványait, ezzel pedig olyan részletekre derült fény az uralkodó életével és halálával kapcsolatban, melyekre még a tudósok sem számítottak.
A maradvány azért is rendkívül különleges, mert ez az egyetlen olyan múmia, melyet a 19. században találtak, ám azóta mégsem került feltárásra. Ez pedig okkal történt, hiszen a maradványok kifejezetten törékenyek, és mivel a múmiát virágfüzérekkel és egy egyedi arcmaszkkal díszítették, túl kockázatos lett volna a fizikai feltárás.
A CNN arról számolt be, hogy az egyiptomi tudósok egy noninvazív eljárás keretében, digitális technikákat alkalmazva egy háromdimenziós számítógépes tomográfiás (CT) szkennelés segítségével „kicsomagolták” a 3500 éves múmiát, és tüzetesen megvizsgálták annak tartalmát.
A professzor és csapat megállapították, hogy I. Amenhotep 35 éves kora környékén vesztette életét, és 169 centiméter magas volt, emellett az is kiderült, hogy körül volt metélve, és kifejezetten egészséges fogsorral rendelkezett. A múmia mellé mintegy 30 amulettet és egyedi arany tárgyakat helyeztek, és arra is fény derült, hogy a fáraónak keskeny álla, keskeny orra, göndör haja, és enyhén kiálló fogai voltak.